Ça-Ba'nın Yirminci Durağı Erzurum - Son Dakika

Ça-Ba'nın Yirminci Durağı Erzurum

05.01.2012 17:04
Ça-Ba'nın Yirminci Durağı Erzurum, System.String[]

Efes Türkiye'nin perakende sektöründe artan rekabet sonucunda bakkalların ayakta kalmasına destek olmak amacıyla Türkiye genelinde başlattığı ÇA-BA (Çağdaş Bakkal) eğitim ve koçluk projesi kapsamındaki yirminci eğitim, Erzurum'da verildi.

Efes Türkiye'nin perakende sektöründe artan rekabet sonucunda bakkalların ayakta kalmasına destek olmak amacıyla Türkiye genelinde başlattığı ÇA-BA (Çağdaş Bakkal) eğitim ve koçluk projesi kapsamındaki yirminci eğitim, Erzurum'da verildi.

Bakkalların yoğun ilgi gösterdiği eğitimde, Kariyer Geliştirme Merkezi (KARGEM) Eğitim Danışmanı Ercüment Tunçalp, bakkallara işletmelerini daha verimli ve karlı şekilde yönetmelerine katkı sağlayacak şekilde satış teknikleri, satın alma, iş idaresi, teşhir, pazarlama gibi çağdaş perakende yönetim tekniklerini örnek uygulamalar eşliğinde aktardı.

Düzce, Diyarbakır, Edirne, Tekirdağ, Karaman, Şanlıurfa, Manisa, Malatya, Tokat, Elazığ, Adıyaman, Sivas, Kahramanmaraş, Van, Zonguldak, Bartın, Uşak, Denizli ve Erzurum'da gerçekleştirilen eğitimlerden bugüne kadar 3 binden fazla bakkal yararlandı.

Türkiye'de 90'lı yıllardan itibaren perakende sektöründe ticaretin değişime uğradığını ve yerel ekonominin dinamiklerinden biri olan bakkalların sayısının yüzde 20 azaldığını tespit eden Efes, Nielsen ile birlikte yürütülen uzun soluklu bir çalışmanın sonucunda bakkalların operasyonel yapılarını inceleyerek ayakta kalmalarını sağlayacak başarı faktörlerini tanımladı. Bu faktörler ışığında bakkalların karlılık ve verimliliklerini artırmak üzere harekete geçen Efes, uygulamalı eğitim ve koçluk programlarından oluşan ÇA-BA Projesi'nin yirminci eğitimini Erzurum'da gerçekleştirdi.

ÇA-BA projesinde, gerçekleştirilen kapsamlı araştırmalardan yararlanılarak, Türkiye genelindeki bakkalların incelenmesinden elde edilen veriler değerlendirildi. Bu değerlendirmenin sonucunda bakkalların başarılı olmasını sağlayacak faktörler tespit edildi. Ardından belirlenen başarı faktörleri, belli sayıda bakkal üzerinde fiilen test edilerek hedeflenen başarıya ulaşıldığı kanıtlandı. Projenin son aşamasını oluşturacak seminerler ise KARGEM ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) işbirliğiyle hayata geçiriliyor. - ERZURUM

Ça-Ba'nın Yirminci Durağı Erzurum
Ça-Ba'nın Yirminci Durağı Erzurum

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Ça-Ba'nın Yirminci Durağı Erzurum - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Emekli Yunan Amiral Andoniadis, Atina'nın tezlerini çürüttü: Oruç Reis herhangi bir ihlalde bulunmadı Son Dakika: Başakşehir, deplasmanda Leipzig'e 2-0 yenildi Ermenistan'dan bir PKK taktiği daha! Sınır bölgesine Rus bayrakları diktiler Bilim insanları, kafatasında yeni bir organ bulduklarını açıkladı Khabib Nurmagomedov, Mayweather dövüşmesi için teklif edilen 790 milyon lirayı reddetti İstanbul'da trafik denetimlerinde "uyuşturucu kiti" kullanılmaya başlandı Ozan Tufan'ın Pelkas'la ilgili gafı sonrası F.Bahçe'nin yaptığı paylaşım büyük ses getirdi Çoklu organ yetmezliğinden dolayı ölüm döşeğindeki Hakan Taşıyan'ın son hali sevenlerini kahretti