Akçakale'deki Çadır Kentte Yangın Tatbikatı - Son Dakika

Akçakale'deki Çadır Kentte Yangın Tatbikatı

28.11.2014 07:29
Akçakale'deki Çadır Kentte Yangın Tatbikatı, System.String[]

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde yaklaşık 30 bin Suriyelinin barındığı Süleyman Şah Konaklama Tesisinde yangın tatbikatı yapıldı.

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde yaklaşık 30 bin Suriye'linin barındığı Süleyman Şah Konaklama Tesisi'nde yangın tatbikat yapıldı.

Havaların soğuması nedeniyle olası yangınlara müdahale edebilmek amacıyla Akçakale Kaymakamı Eyüp Fırat'ın talimatıyla çadır kentte yangın tatbikatı yapıldı.

Yangın tatbikatıyla ilgili yazılı açıklamada bulunan Akçakale Kaymakamı Eyüp Fırat, kış aylarında olası yangın olaylarının önüne geçmek için önlem alınmak amacıyla bu tür tatbikatların yapıldığını söyledi. Kaymakam Fırat,"Kış aylarının gelmesiyle birlikte elektrikli ısıtıcıların yanlış kullanımından kaynaklanan yangınların önüne geçmek ve tedbir amacıyla 2 nolu mahallemizde yangın tatbikatı yapmak için gerekli talimatı verdik. Yapılan başarılı tatbikattaki amacımız, yangın esnasında panik ve ani müdahalede yapılması gereken çalışmaları kamp çalışanlarımıza ve katılan bütün Suriyeli misafirlerimize göstermek istedik. Bu başarılı tatbikatta emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Tatbikata Çadır Kent Kamp Koordinatörü Ahmet Alptekin, Kamp Müdür Yardımcısı Hasan Öztürk, Yasin Seyhan, Süleyman Şah Kampı Karakol Komutanı Başçavuş Hakan Doğan, kamp birimleri ve 3 bin Suriyeli misafirler katıldı. Yangın söndürme tatbikatında, yangından korunma, yangına müdahale ve acil boşaltma konusunda yangın söndürme birimine brifing verildi. Brifingin ardından yangın tatbikatı yapılarak müdahale edildi. - ŞANLIURFA

Akçakale'deki Çadır Kentte Yangın Tatbikatı
Akçakale'deki Çadır Kentte Yangın Tatbikatı
Akçakale'deki Çadır Kentte Yangın Tatbikatı
Akçakale'deki Çadır Kentte Yangın Tatbikatı
Akçakale'deki Çadır Kentte Yangın Tatbikatı
Akçakale'deki Çadır Kentte Yangın Tatbikatı

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Akçakale'deki Çadır Kentte Yangın Tatbikatı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Ani bir kararla ayrılan Hadise ve Kaan Yıldırım sürpriz bir şekilde barıştı Antalya'daki balık ölümleriyle ilgili 10 işletme kapatılıp 2 milyon 598 bin lira ceza uygulandı Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Özdağ, kendisine saldıran bir kişiyi teşhis etti Fox TV'nin sevilen dizisi Yasak Elma'ya sürpriz konuk Yürek burkan olay! Yardım istemek için geldiği muhtarlıkta kalp krizinden öldü Feci kazada bir aile paramparça oldu: Anne ve oğlu öldü, baba ağır yaralı 1,5 yıl önce trafik kazası nedeniyle öldüğü sanılan sürücünün başına mermi isabet ettiği ortaya çıktı Bakan Çavşuğlu'nun Alman mevkidaşıyla ortak basın toplantısına Mesut Özil diyaloğu damga vurdu