Çadır Yangınında Ölen 2 Kardeş Toprağa Verildi - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN
Çadır Yangınında Ölen 2 Kardeş Toprağa Verildi

Çadır Yangınında Ölen 2 Kardeş Toprağa Verildi

02.01.2012 19:51

Van'da 3 gün önce Zengin ailesinin çadırında çıkan ve bir kişinin ölümüne neden olan yangında ağır yaralanan 2 kardeş tedavi gördükleri hastanelerde hayatlarını kaybetti.

Van'da 3 gün önce Zengin ailesinin çadırında çıkan ve bir kişinin ölümüne neden olan yangında ağır yaralanan 2 kardeş tedavi gördükleri hastanelerde hayatlarını kaybetti. Çocuklardan Selman ve Ceylan bugün gözyaşları arasında toprağa verildi.

Şemsibey Mahallesi'nde oturan Leyla ve Sabri Zengin çiftinin depremde hasar gören evlerinin bahçesine kurdukları çadırda 3 gün önce yangın çıktı. Sobadan sıçrayan kıvılcımın neden olduğu yangında, Zengin Ailesi uykularında alevler arasında kaldı.Komşuların da yardıma koştuğu Zengin Ailesinin fertleri alevler arasından güçlükle çıkarılırken durumu ağır olan Aynur Zengin olay yerine gelen sağlık görevlilerinin tüm çabasına karşın hastaneye kaldırılamadan yaşamını yitirdi. Çadır faciasından yaralı kurtulan Leyla ve Sabri Zengin çiftiyle çocukları Ayhan, Selman, Ceylan ve Muhammet ambulanslarla Van Bölge Eğitim Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Ağır yaralı olan çocuklardan Selman Uçak ambulansla Ankara'ya Ceylan ise helikopterle Erzurum'a sevk edildi.

Ankara ve Erzurum'a sevk edilen çocuklardan Selman ve Ceylan'da tedavi gördükleri hastanalerde hayatını kaybetti. Çocuklar, bugün Şemsibey Mahallesi'nde gözyaşları arasında toprağa verildi. Cenazelerin toprağa verilmesi sırasında bazı yakınları fenalık geçirince sağlık ekipleri tarafından ambulansta müdahale edildi.

Van'da depremden sonra çadır yangınlarında ölenlerin sayısı da 8'e yükseldi. - Van

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Çadır Yangınında Ölen 2 Kardeş Toprağa Verildi - Son Dakika


Advertisement