Çağatay Kılıç: Spor Konusunda Yaşanan Olumsuzluklarla Yüzleşilmeli - Son Dakika

Çağatay Kılıç: Spor Konusunda Yaşanan Olumsuzluklarla Yüzleşilmeli

28.01.2016 11:18
Çağatay Kılıç: Spor Konusunda Yaşanan Olumsuzluklarla Yüzleşilmeli, System.String[]

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, spor konusunda 2012 yılından beri yaşanan tüm olumsuzluklarla yüzleşmeleri gerektiklerini söyledi.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, spor konusunda 2012 yılından beri yaşanan tüm olumsuzluklarla yüzleşmeleri gerektiklerini söyledi.

Kulüpler Birliği tarafından organize edilen Uluslararası Futbol Zirvesi Beşiktaş'ta bulunan The Shangri La Bosphorus Otel'de gerçekleştirildi. Etkinliğe Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, ve Spor Bakanı, FIFA İcra Kurulu Üyesi ve UEFA Onursal Başkanı Şenes Erzik, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı, Yıldırım Demirören, Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in yanı sıra, İngiltere Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri Nic Coward, La Liga Görsel ve İşitsel Alan Direktörü Melcior Soler, Uluslararası Spor Hukuku Uzmanı Juan de Dios Crespo Perez, Chelsea ve Manchester United'ın eski CEO'su Peter Kenyon, Atletico Madrid Futbol Kulübü eş sahibi Miguel Angel Gil, Chelsea Futbol Kulübü Başkanı Bruce Buck, Borussia Mönchengladbach Futbol Kulübü Başkanı Rolf Königs katıldı.

Organizasyonda konuşan Bakan Çağatay Kılıç, sporun sadece futboldan ibaret olmadığını diğer branşların da desteğe ihtiyacı olduğunu belirtti.

Bakan Kılıç, "Konu futbol zirvesi olduğu ve en çok futbol konuşuluyor. Diğer spor dallarımızı da ihmal etmeyelim. Belli dönemler geldiğinde çok yoğun eleştiriler başlıyor. Uluslararası müsabakalara neden sporcu az gönderiyoruz deniliyor. 2012 yılından itibaren neler yaşandı unutmayın. 3.200 milyon maliyetle 29 stat projesi yapılmakta ve yapılıyor. Bu sadece futbola yapılan yatırımlardan bir tanesi. Uluslararası tecrübelerden iyi faydalanmamız gerekiyor. Gelecekte bugün yaşanan sorunlar yaşanmaması gerekiyor. Türkiye’deki futbol kulüplerinin mali yapısıyla alakalı ciddi mali sıkıntılar var. Yasal altyapıyla buna önlem yapılabilir. Bu yasayla ileri gidilebilir. UEFA kriterleriyle zaten mecbur olunan bir durum. Biz buna gerek kalmadan bunlara önlem almayı planlıyoruz. Dedim ya 2012 yılından beri bazı yüzleşmeleri hep birlikte yaptık. Burada da cesur olacağız ve adımları doğru şekilde atacağız. Hep birlikte bu şekilde geleceğe yürüyeceğiz." şeklinde konuştu.

A Milli Takım’ın EURO 2016’da başarılı olacağına inandığını söyleyen bakan Çağatay Kılıç, "İnşallah bu yaz ülkemiz bize güzel şeyler yaşatacak. Sporcularımıza ve hocamıza güveniyoruz. Ümit ediyoruz final oynarız final oynayınca da neden kupayı almayalım diye düşünürüz." diye konuştu.

- Kaynak: CİHAN

Son Dakika Spor Çağatay Kılıç: Spor Konusunda Yaşanan Olumsuzluklarla Yüzleşilmeli - Son Dakika Spor


YORUMLAR

Son Dakika

Bill Gates'in insanlara çip takmak için koronavirüs salgınını kullandığı iddiası yalanlandı Real Madrid'in eski futbolcusu Royston Drente, iflas etti Lille, Burak Yılmaz'ın golleriyle Sparta Prag'ı 2-1 mağlup etti Mine Tugay'dan ayna karşısında göğüs dekolteli pozlar! Paylaşıma beğeni yağdı Genç kadın, gelin arabasının yolunu kesip eski erkek arkadaşını son kez ikna etmeye çalıştı Fauci, Pfizer'ın korona aşısını onaylayan İngiltere'yi eleştirdi: Aceleci davrandılar Koronavirüs denetiminde pes dedirten görüntüler! Koltukların arasındaki gizli bölmede yakalandılar Exxen için yeniden çekilecek Sihirli Annem'in çocuk oyuncuları belli oldu