Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde 'Çocuk Takvimleri' İlgi Gördü - Son Dakika

Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde 'Çocuk Takvimleri' İlgi Gördü

18.01.2012 17:26
Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde 'Çocuk Takvimleri' İlgi Gördü, System.String[]

Çankaya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'ne bağlı Gündüz Bakımevlerinde eğitim gören 3-6 yaş arası 850 çocuk yeni yıl için yaptıkları takvimleri Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde sergilendi.

Çankaya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'ne bağlı Rafet Genç, Sevgi, Barış, Dostluk, Umut, Togan Özliyen, İlkadım ve Deniz Gündüz Bakımevlerinde eğitim gören 3-6 yaş arası 850 çocuk yeni yıl için yaptıkları takvimleri Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde sergilendi.

Geleneksel hale gelen ve bu yıl 3'üncüsü gerçekleşen sergi hava koşullarından dolayı çocukların katılımı ileri bir tarihe alınırken, sergiye Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, Başkanvekili Haydar Han, Başkan Yardımcıları Savaş Yorgancı ve Buğra Gökçe ile çocukların eğitmenleri çocukların mutluluğuna ortak oldular. Her biri farklı projeyi içeren ve yapımında karton, mandal, çeşitli kağıt, boncuk, meyve sebze kasaları, yumurta kolilerinin kullanıldığı ve zaman kavramının vurgulandığı 58 ürünün yer aldığı sergide çocuklar masal kahramanlarından da ilham aldılar.

Ankara'daki en gözde çocuk eğitim ve çocuk yaşam ortamlarının Çankaya'da bulunmasından duyduğu gururu paylaşan Başkan Tanık, "Bu eğitim kurumlarında etkili ve verimli çalışmalar yürütülüyor, bunlardan bir tanesi de burada sergileniyor. Aslında takvim ve saat kavramı farkında olmadan kentlileşmemizi sağlayan en önemli örgütlenme alanlarından birisi, kırsal yaşamda insanlar hayatlarını programlarken biraz mevsimlere göre davranırlar. Eskiden olduğu gibi zaman kavramının mevsimlere göre belirlenmesini aşacak bir evrensel düzenin dünyaya hakim olduğunu biliyoruz. Bu zaman kavramının bütün dünyada bir genel buluşma ortamına dönüştüğünü biliyoruz. Küreselleşmenin, dünyanın küçülmesinin ve insanların birbirlerine erişmesinin de önemli bir göstergelerinden birisi de bu zaman kavramıdır. Bu eserlerle çocuklar, kentlileşme sürecine önemli bir adım atmışlardır" dedi.

Çocukların 3 aylık bir emeğin sonucunda ortaya çıkardıkları ve velilerin de çocuklara katkıda bulunduğu eserlerin yer aldığı sergi 20 Ocak 2012 tarihine kadar ÇSM'de gezilebilecek.

- ANKARA

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde 'Çocuk Takvimleri' İlgi Gördü - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Koronavirüsü hafif geçirenler dikkat! Hastalığın bıraktığı hasar sanılandan daha büyük Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı Çinli şirket, dayanıklılıklarını artırmak için çalışanlarına kendi kendilerini tokatlattı İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi Akılalmaz olay! Horoz dövüşü baskınına giden polis, horoz tarafından öldürüldü Kaza yapan sürücüden hız sorusuna pişkin yanıt: 500 kilometre hızla geliyordum Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin marketlerinde Fransız ürünleri raflardan kaldırıldı