Çağımızın Dede Korkut'u Sepetçioğlu Unutulmayacak - Son Dakika

Çağımızın Dede Korkut'u Sepetçioğlu Unutulmayacak

09.03.2012 13:49
Çağımızın Dede Korkut'u Sepetçioğlu Unutulmayacak, System.String[]

Zile Belediyesi, çağımızın Dede Korkut'u olarak bilinen Mustafa Necati Sepetçioğlu adına lise öğrencilerine yönelik şiir, kompozisyon ve hikaye yarışması düzenlendi.

Zile Belediyesi, çağımızın Dede Korkut'u olarak bilinen Mustafa Necati Sepetçioğlu adına lise öğrencilerine yönelik şiir, kompozisyon ve hikaye yarışması düzenlendi.

Tokat'ın Zile Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 2006'da hayata veda eden Mustafa Necati Sepetçioğlu adına ödüllü şiir, kompozisyon ve hikaye yarışması düzenledi. Yarışma ile ilgili olarak açıklama yapan Belediye Başkanı Lütfi Vidinel, "Ünlü romancımız, Türk milletinin Orta Asya'dan Anadolu'ya yürüyüşünü romanlarında konu edinen Zileli değerli ağabeyim Mustafa Necati Sepetçioğlu artık ilçenin ve Türkiye'nin her yıl gündemine gelecek." dedi. Başkan Vidinel, Sepetçioğlu'nun romanlarından Çin Seddi'nden, Tanrı Dağları'ndan Horasan'a geniş bir coğrafyada Türk'ün yaşam biçimini destansı anlatımla öğrendiklerini söyledi.

Ünlü yazarın Kilit, Konak, Anahtar, Kapı, Çatı, Bu Atlı Geçide Gider gibi her biri ayrı bir değer olan eserlerinden her yıl bin adet hediye edeceklerini ifade eden Vidinel, "Bu yıl şiir, kompozisyon ve hikaye dalında yarışma düzenledik. Yarışmalara lise öğrencilerimiz katılacak. Öğrencilerimiz büyük romancımızı tanımıyor. Önce tanımalarını istiyoruz. Yarışmada dallarında birinci olanlara laptop bilgisayar ve kitap seti, ikinci ve üçüncü olanlara altın ve kitap seti verilecek. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte yaptığımız bu yarışmaya büyük ilgi var." açıklamasını yaptı.

Çağımızın Dede Korkut'u Sepetçioğlu Unutulmayacak

- Kaynak: CHA

Son Dakika Kültür Sanat Çağımızın Dede Korkut'u Sepetçioğlu Unutulmayacak - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

İstanbul'da resmi anaokulu ve anasınıfları ile uygulama sınıflarında uzaktan eğitime geçiliyor Kendisine "Yatakta iyi değil" diyen modele, ünlü oyuncu Halle Berry'den iddialı yanıt Gözler Pazartesi toplanacak Kabine'ye çevrildi! Sokağa çıkma kısıtlaması genişliyor Hafta sonu tüm Türkiye'de uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması başladı İran, beş ay önce Natanz'daki nükleer tesisi hedef alan sabotajın da İsrail tarafından gerçekleştirildiğini öne sürdü Son Dakika: Türkiye'de 28 Kasım günü koronavirüs nedeniyle 182 kişi vefat etti, 30 bin 103 yeni vaka tespit edildi Yüzde 95 etkili olduğu söylenen koronavirüs aşısının ABD'ye sevkiyatına başlandığı iddia edildi Oyuncu Hayal Köseoğlu'nun direk dans videosu Instagram'ı sallıyor