Çağın Sancaktarı Robot Fuarı Açıldı - Son Dakika

Çağın Sancaktarı Robot Fuarı Açıldı

Kahramanmaraş'ta Yedihilal Derneği Kahramanmaraş Temsilciliğince, Çağın Sancaktarı Robot Fuarı açıldı.

Kahramanmaraş'ta Yedihilal Derneği Kahramanmaraş Temsilciliğince, Çağın Sancaktarı Robot Fuarı açıldı.


Kervan Turgut Pekel İmam Hatip Ortaokulu bilgisayar öğretmeni Volkan Bağcı'nın öncülüğünde 12 öğrenci tarafından kodlama, robotik ve akılı ev sistemleri alanında hazırlanan dernek binasındaki proje fuarının açılışı, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) 5. Bölge Başkanı Sebahattin Kala ve ilgililer tarafından yapıldı.


Mahçiçek, burada yaptığı konuşmada, bu ülkenin geleceğinin çok parlak olduğunu belirtti.


Türkiye'nin geleceği çok parlak olduğu için de karşı mücadelelerin yapıldığını dile getiren Mahçiçek, "Bizim mücadelemiz çok daha farklı, güzel insanlar yetiştirmek. Gelecekte hem bu ülkeyi yönetecek hem de uluslararası alanda bizi çok daha iyi temsil edecek bu güzel çocuklarımızı yetiştirmek inşallah." dedi.


Bu ülkenin geleceğinin çok daha güzel olduğunu da fuarda çocukların yaptıkları birbirinden değerli çalışmalarla görme imkanı bulduklarını dile getiren Mahçiçek, "Özel insanlar yetiştirmemiz lazım. Bu çocuklarımız inşallah özel insan olacak. Bunların sayılarını inşallah daha çok çalışarak artıracağız. Bu ülkeyi gelecekte lider ve dünyada sözü geçer en önemli ülke haline inşallah hep beraber getireceğiz." diye konuştu.


Dernek başkanı Üzeyir İleri ise imkan sağlanması halinde 9 ila 13 yaş arasında olan çocukların neleri başardıklarına şahitlik ettiklerini ve mutlu olduklarını söyledi.


İleri, bu çalışmaların yapılmasına imkan sağlayan Belediye Başkanı Mahçiçek'e, bilgisayar atölyesini kurmasından dolayı teşekkür etti.

Son Dakika

15:04 Jakuzide video çeken AK Partili yöneticiden skandal sözler: Ulan fakirler beni rahatsız etmeyin 14:34 Dortmund'un genç yıldızı Erling Haaland, ülkesi Norveç'te gece kulübünden atıldı 14:15 Metrodaki sapık, 24 yaşındaki kadını taciz etti; ortalık karıştı 14:06 Rusya'daki banka soygununu kameralar saniye saniye kaydetti 13:24 Son Dakika: Katoliklerin ruhani lideri Papa'dan Ayasofya'nın ibadete açılmasıyla ilgili ilk yorum 12:54 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ayasofya Camii için yurt dışından gelen tepkilere cevap verdi 11:18 Düğünde zehirli bir hayvanın soktuğu çocuk, 1 saat içinde hayatını kaybetti 11:18 5 yaşındaki oğlunu boğarak öldüren Süper Lig'in yıldızı ifadesinde çark etti: Tahliyemi istiyorum 11:16 Diagne'den kafa karıştıran Trezeguet paylaşımı! Fotoğrafa sosyal medyadan yorum yağdı 10:58 Cerrahpaşa'da tedavi gören Kovid-19 hastalarının derilerinde değişim gözlemlendi 10:56 Uzman onbaşı ardında bir not bırakıp canına kıydı 10:08 Kıblesi 18 derece yanlış olan 64 yıllık cami yıkılıyor 09:53 İçişleri Bakanı Soylu'nun kayınpederi Metin Dinç Samsun'da vefat etti 08:56 Güzel oyuncu Merve Boluğur sahil kenarındaki kıvrak dansıyla izleyenleri büyüledi 08:55 LGS sınavına giren öğrencinin cevap kağıdı kayboldu