Cahit Külebi'nin Vefatının 16. Yılı - Son Dakika

Cahit Külebi'nin Vefatının 16. Yılı

19.06.2013 15:49
Cahit Külebi'nin Vefatının 16. Yılı, System.String[]

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, "Halk ozanı ruhuyla çağdaş şiire yeni soluk veren Cahit Külebi, isminin önünde birçok başlığı aynı anda taşıyan değerli bir şairimizdi" ifadesini kullandı.

Çelik, Cahit Külebi'nin vefatının 16. yılı nedeniyle yayımladığı mesajda, Külebi'nin "…Sen Türkiye gibi aydınlık ve güzelsin!/Benim doğduğum köyler de güzeldi, Sen de anlat doğduğun yerleri/Anlat biraz" dizelerine yer verdi.

Yurt, insan ve doğa sevgisine kelimelerle anlam kazandıran Külebi'yi saygıyla andığını belirten Çelik, şu ifadeleri kullandı:

"Halk ozanı ruhuyla çağdaş şiire yeni soluk veren Külebi, isminin önünde birçok başlığı aynı anda taşıyan değerli bir şairimizdi. Külebi, bakanı olduğum bu çatı altında yerine getirdiği Kültür Müsteşar Yardımcılığı göreviyle de bizler için ayrı bir yere sahiptir. Görev aldığı her alanda bizlere kazandırdıkları için her zaman minnetle yad edeceğimiz şiir emekçisi Cahit Külebi'ye bugün bir kez daha şükranlarımı sunuyorum." - Ankara

Cahit Külebi'nin Vefatının 16. Yılı

Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Cahit Külebi'nin Vefatının 16. Yılı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Endonezya için 2021 kabus gibi başladı: Uçak kazası ve depremden sonra şimdi de yanardağ patladı İki kız kardeş, kendilerinden telefon numarası isteyen şahsı evire çevire dövdü Sağlık Bakanlığı yetkilisi: 15 Mart'ta 27 milyon kişiyi aşılamamız halinde kısıtlamaların büyük bölümünü kaldırmayı planlıyoruz 5 yaşındaki çocuğun önce ayakkabılarını çıkardı, ardından çuvala koyarak kaçırmaya çalıştı Milyonlarca emekliye müjdeli haber: Maaşlarla birlikte ek ödemelere de zam yapıldı Aşı olmayacakları vatan hainliğiyle suçlayan Prof. Dr. Sönmez şimdi de köpek benzetmesiyle tepkilerin odağında Almanya'da Pfizer aşısı olan 10 kişi hayatını kaybetti Yasak Elma'nın Şahika'sı Nesrin Cavadzade diziden ayrılıyor mu? Ettiği küfür başına dert oldu