Son Dakika Haberleri: Çakır,halep Caddesindeki Çalışmaları İnceledi Açıklaması

Çakır,halep Caddesindeki Çalışmaları İnceledi Açıklaması

4 yıl önce

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır beraberinde Genel Sekreter Arif Emecen, Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Sarılar, Aslanbey Mahalle Muhtarı Teyfik Sağlam ve ilgili Daire Başkanları ile Halep Caddesi’nde sürdürülen çalışmaları yerinde inceledi.

Çakır,halep Caddesindeki Çalışmaları İnceledi Açıklaması, System.String[]
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır beraberinde Genel Sekreter Arif Emecen, Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Sarılar, Aslanbey Mahalle Muhtarı Teyfik Sağlam ve ilgili Daire Başkanları ile Halep Caddesi'nde sürdürülen çalışmaları yerinde inceledi.

Malatya genelindeki birçok ilçede yol açma, genişletme, asfalt, alt yapı gibi çalışmaları yapan Büyükşehir Belediyesi, bu çalışmaların yanısıra merkezde de çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Şehir merkezinde yıpranmış olan ve vatandaşların isteklerine cevap veremeyen caddeler bir bir yenileniyor.

ÇAKIR: "HALEP CADDESİ YENİLENİYOR"

Halep Caddesi'nde devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Çakır, Malatya genelinde cadde ve sokak düzenleme çalışmalarının devam ettiğini belirterek, "Büyükşehir Belediyesi olarak bugüne kadar birçok cadde ve sokakta düzenleme çalışması yaptık. Prestij cadde çalışmaları, bulvar ve kavşak çalışmaları gerçekleştirdik. Bu çalışmalarımız neticesinde Malatya çok güzel, modern ve düzenli bir kent olma yolunda hızla ilerlemektedir" dedi.

Halep Caddesi'nde yapılacak çalışmalar hakkında da bilgiler aktaran Başkan Çakır, "Malatya merkezde birçok caddemizde çalışmalarımız olacak. Halep Caddesi'nde kaldırım ve yol çalışmalarımıza başlandı, buradaki çalışmalarımız tamamlandıktan sonra Mimar Sinan Caddesi'nde çalışmalara başlanacaktır. Bu bölgemiz hem trafik hem de yapı yoğunluğunun çok olduğu bir bölge. Caddelerimizde başlatılan yenileme çalışmalarında cadde genişliği, konut, araç ve insan yoğunluğu dikkate alınarak projeler hazırlanmaktadır. Bu bölgemizde yaklaşık 3 kilometrelik bir yenileme çalışması yapılacaktır. Büyükşehir Belediyesi olarak caddelerimizde yapmış olduğumuz yenileme çalışmalarında TEDAŞ ve Telekom gibi alt yapı çalışmaları yapan kurum ve kuruluşlarla istişareler yapılarak çalışmalar sürdürülmektedir. Çalışmalar sırasında vatandaşlarımızdan anlayış bekliyoruz" dedi.

"BATTALGAZİ BELEDİYEMİZLE BİRLİKTE ÇALIŞIYORUZ"

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, "Caddelerimizdeki çalışmalarda ilçe belediyelerimiz ile koordineli bir şekilde planlamalar yapılmaktadır. Büyükşehir Belediyesi olarak Halep Caddesi'nde çalışmalarımızı sürdürürken, Battalgazi Belediyemiz de ara sokaklarda çalışmalarına devam etmektedir. Çalışmalarımız tamamlandıktan sonra yol aksları ve aydınlatmaları ile Halep Caddesi standartları yüksek, temiz ve nezih bir görünüme kavuşmuş olacaktır" şeklinde konuştu.

MAHALLE MUHTARINDAN TEŞEKKÜR

Aslanbey Mahallesi Muhtarı Teyfik Sağlam, yapılan çalışmalardan dolayı mahalleli olarak çok memnun olduklarını belirterek, "Mahallelerimizde başlatılan çalışmaların en kısa sürede tamamlanacağına inanıyorum. Çalışmalar sırasında bir takım sıkıntılar muhakkak olacaktır, ama çalışmalar tamamlandıktan sonra mahalle sakinleri olarak rahat edeceğimize inanıyorum. Çalışmalarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır ve emeği geçen herkese Mahallemiz adına teşekkür ediyorum" dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Halep Caddesindeki incelemeleri sırasında çocuklarla sohbet edip çeşitli hediyeler verdi. - MALATYA
Haber Yayın Tarihi: 12.08.2015 03:21 Kaynak: İHAOyuncu Tuncer Cücenoğlu son yolculuğuna uğurlandı Spiker Nazlı Çelik'in şortlu fotoğrafları sosyal medyada tartışma yarattı İngiliz fırkateynindeki güçler İran'ın alıkoyduğu gemiyi kurtaramadı