Son Dakika Haberleri: Çakıyla Ağaca Şekil Veriyor

Çakıyla Ağaca Şekil Veriyor

7 ay önce

Çakıyla ağaca şekil veriyor 58 yaşında ki Mehmet Sünbül'ün hiçbir eğitim almadan yaptığı ağaçtan heykelcikler ilgi çekiyorOSMANİYE - Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde yaşayan 58 yaşında ki Mehmet Sünbül'ün el tezgahında çakıyla hobi olarak yaptığı ahşap heykelcikler görenlerin ilgisini çekiyor.

Çakıyla ağaca şekil veriyor
58 yaşında ki Mehmet Sünbül'ün hiçbir eğitim almadan yaptığı ağaçtan heykelcikler ilgi çekiyor

OSMANİYE - Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde yaşayan 58 yaşında ki Mehmet Sünbül'ün el tezgahında çakıyla hobi olarak yaptığı ahşap heykelcikler görenlerin ilgisini çekiyor.
Cemalpaşa Mahallesi'nde oturan Mehmet Sünbül'ün ilkokul yıllarında hobi olarak yapmaya başladığı ahşap heykelcikler göz dolduruyor. Kamalak ve sedir ağaçlarından kesilen kalasları yapacağı heykelciğin ölçüsünde kesen Sümbül, daha sonra sadece küçük bir çakıyla işe koyuluyor. Evde boş zamanlarında hobi olarak bu uğraşıyı yaptığını söyleyen Sünbül, normal bir heykelciği 1 ayda bitirdiğini belirtiyor. İlkokul yıllarında ahşaptan yaptığı Atatürk büstünün okul bahçesinde sergilendiğini anlatan Mehmet Sümbül en iyi işlenebilen ağacın ise şimşir ağacı olduğunu söylüyor. Yaptığı heykelciklerde daha çok kahramanlık ve kurtuluş savaşı temalarını işleyen Mehmet Sünbül, "Yaptığım heykelciklerde temam daha çok asker ve Kurtuluş Savaşı ile ilgili figürler. Seyit Onbaşı'dan tutun da kucağında Yunan askeri taşıyan Mehmetçiğe kadar Kurtuluş Savaşı ile ilgili figürleri ahşap heykelciğe dönüştürdüm. Şu ana kadar yaptığım heykelcikleri satın almak isteyenler oldu. Ancak ben satmayı hiç düşünmedim. Bundan sonra ise sipariş üzerine heykelcikler yapıp satmayı da düşünüyorum. Bu yaptığım heykelcikleri görenler sadece bir çakı ile yaptığımı görünce de şaşırıyorlar." Şeklinde konuştu.
Haber Yayın Tarihi : 13.10.2018 09:44 Kaynak: İHAİBB'nin Sitesinde Dikkat Çeken Atatürk Detayı Game Of Thrones'ta Arya Stark'ın Bekaretini Kaybetme Sahnesi Tepki Çekti Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, YSK'nın İstanbul Kararına İlk Tepki: Bekleyeceğiz