Çaldıran'da 'Tane Tane Gelen Mutluluk' Kampanyası - Son Dakika

Çaldıran'da 'Tane Tane Gelen Mutluluk' Kampanyası

15.06.2012 12:16
Çaldıran'da 'Tane Tane Gelen Mutluluk' Kampanyası, System.String[]

Van'ın Çaldıran ilçesindeki Atatürk İlköğretim Okulu tarafından sürdürülen "Tane tane gelen mutluluk" kampanyası kapsamında 2 engelli vatandaşa daha tekerlekli sandalye hediye edildi.

Van'ın Çaldıran ilçesindeki Atatürk İlköğretim Okulu tarafından sürdürülen "Tane tane gelen mutluluk" kampanyası kapsamında 2 engelli vatandaşa daha tekerlekli sandalye hediye edildi.

Daha önceden topladıkları mavi kapakla 3 engelli vatandaşı sevindiren Atatürk İlköğretim Okulu öğretmen ve öğrencileri, okulların tatile girmesine rağmen kampanyalarına ara vermeden engelleri sevindirmeye devam ediyorlar. Tekerlekli sandalyelerden birini Yavuz Sultan Selim İlköğretim Okulu 5. sınıf öğrencisi 11 yaşındaki Aysel Kaya'ya hediye eden Atatürk İlköğretim Okul Müdürü Muhammet Binici, kampanyalarına destek veren Vantalya Çatı Ferforje Limitet Şirketi sahibi Yılmaz Çınarcı'ya teşekkür etti.

Sandalyeyi aldığı için çok mutlu olduğunu ifade eden Aysel Kaya, bugüne kadar babası ve akrabalarının kendisini sırtlarında taşıyarak okula getirip götürdüğünü söyledi. Okul dağılana kadar hep sırada oturmanın kendisi için çok zor olduğunu söyleyen Aysel Kaya, bundan sonra kendisine hediye edilen tekerlekli sandalyenin ayakları olacağını belirtti.

İkinci tekerlekli sandalye ise Karadulda köyünde ikamet eden yürüme engelli 22 yaşındaki Mülazım Ukşul'a hediye edildi. Oğluna hediye edilen tekerlekli sandalyenin kendisini ve oğlunu çok memnun ettiğini belirten anne Necibe Ukşul; uzun zamandan beri oğluna tekerlekli sandalye almak için mavi kapak topladığını söyledi. Topladıkları kapakları, oğluna tekerlekli sandalye temin eden Atatürk İlköğretim Okulu'na teslim ederek bir nebze de olsa kampanyaya katkıda bulunacağını belirten Necibe Ukşul, bu durumun kendisini çok duygulandırdığını söyledi. - VAN

Çaldıran'da 'Tane Tane Gelen Mutluluk' Kampanyası
Çaldıran'da 'Tane Tane Gelen Mutluluk' Kampanyası

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Çaldıran'da 'Tane Tane Gelen Mutluluk' Kampanyası - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Azerbaycan ordusu, Turan taktiğini uygulayarak Ermenistan'ın belini kırdı Durak dışında olduğu için kendisini almayan şoföre kızan kadın taksiyle takip ettiği otobüsü kırmızıya boyadı Kırmızı Oda'daki kadına şiddet yanlısı sözler sosyal medyada gündem oldu ABD başkanlığı için yarışan Biden, ücretsiz koronavirüs aşısı sözü verdi Süt sağarken elektrik akımına kapılan kadın feci şekilde can verdi İlker Başbuğ: En büyük hayalim Türkiye ile Azerbaycan'ı tek devlet olarak görmek Koronavirüsü ısıtarak öldüren yüz maskesi geliştirildi! Bulaş riskini sıfıra indiriyor Cephede dağılan sözde Karabağ Lideri Harutyunyan, Putin'den devreye girmesini istedi