Çaldırın'da Kullanılamayan Kamu Binaları Eğitime Kazandırıldı - Son Dakika

Çaldırın'da Kullanılamayan Kamu Binaları Eğitime Kazandırıldı

14.08.2012 12:41
Çaldırın'da Kullanılamayan Kamu Binaları Eğitime Kazandırıldı, System.String[]

Van'ın Çaldıran ilçesinde yürütülen bir proje kapsamında, kullanılmayan kamu binaları eğitim öğretim faaliyetleri için kullanılmaya başlandı.

Van'ın Çaldıran ilçesinde yürütülen bir proje kapsamında, kullanılmayan kamu binaları eğitim öğretim faaliyetleri için kullanılmaya başlandı.

Biri ilçe merkezinde, 10'u köylerde olmak üzere toplam 11 eski okuldaki 27 adet kullanılamayan derslik, Sodes kapsamında Çaldıran Kaymakamlığı tarafından yürütülen proje ile eğitime kazandırıldı. Kaymakam İbrahim Dündar, Erginler, Kuskunkıran, Alakaya, Hangedik, Karadulda, Yukarı Dikme, Tekindere, Güngören ve Koçovası köylerinde tamamlanan çalışmalar neticesinde önümüzdeki yıl eğitim öğretim döneminde faaliyete girecek olan 27 sınıfın çoğunluğunun, bu bölgede bireyin olumlu gelişiminde büyük önemi olan okul öncesi eğitimde, diğer kısmının ise ilköğretimde kullanılacağını belirtti.

Kaymakam Dündar, "Bu çalışmalar doğrultusunda her bir insanımızın en temel hak ve gereksinimlerinden biri olan eğitim, Çaldıran'ın en ücra köylerine kadar büyük ölçüde ulaştırılmış olacaktır" dedi. - VAN

Çaldırın'da Kullanılamayan Kamu Binaları Eğitime Kazandırıldı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Çaldırın'da Kullanılamayan Kamu Binaları Eğitime Kazandırıldı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Ermenistan Radyosu Serdar Ortaç'ın ardından Tarkan'ı da öldürülen Azerbaycan askeri olarak servis etti Kırmızı Oda'daki kadına şiddet yanlısı sözler sosyal medyada gündem oldu ABD başkanlığı için yarışan Biden, ücretsiz koronavirüs aşısı sözü verdi Süt sağarken elektrik akımına kapılan kadın feci şekilde can verdi İlker Başbuğ: En büyük hayalim Türkiye ile Azerbaycan'ı tek devlet olarak görmek Hadise ve Kaan Yıldırım, ailelerinin onay vermesiyle evlilik kararı aldı "Evde ek iş" tuzağına düşmeyin! Yüzlerce kişi mağdur oldu 82 yıl önce kurulan Ümraniyespor, ismini değiştirdi