Çalık, "En Etkili Kadın Liderler" Sıralamasında - Son Dakika

Çalık, "En Etkili Kadın Liderler" Sıralamasında

01.07.2017 11:55
Çalık,

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, dünyanın en etkili kadınlar listesinde 123. sırada yer aldı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, dünyanın en etkili kadınlar listesinde 123. sırada yer aldı.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Hillary Clinton, Michelle Obama gibi isimlerin de yer aldığı dünyanın en etkili kadınları listesi, sosyal medya etkisine, klout skorlarına ve gizli bir tarife dayalı otomatik bir algoritma tarafından belirlendi.

Twitter, Facebook, Wikipedia, Youtube, LinkedIn ve Instagram'dan çeşitli ölçümler dikkate alınarak oluşturulan listede, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, 250 en etkili kadın liderler arasında 123. sırada yer alarak listeye girmeyi başardı.

Listenin ilk sırasında ise Hillary Clinton yer aldı. Eski ABD Başkanı Barack Obama'nın eşi Michelle Obama ise 6. sırada yer aldı.

Bu arada, Türkiye'den girmeyi başaran isimler arasında yazar Elif Şafak, televizyon sunucusu Ece Erken, CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin gibi isimler de bulunuyor.

- Kaynak: AA

Son Dakika Politika Çalık, 'En Etkili Kadın Liderler' Sıralamasında - Son Dakika


Son Dakika

Canlı yayında gelen soruya sinirlenen Fatih Altaylı küplere bindi: A be beyinsiz! Simge Sağın, Selin Ciğerci'den para istedi! Ünlü şarkıcı, aldığı cevap karşısında ne diyeceğini şaşırdı Kısıtlamayı ihlal eden alkollü sürücü polislere zor anlar yaşattı: Dövmeyeceksen niye götürüyorsun karakola? F.Bahçe yöneticisi Alper Pirşen'den çok sert hakem tepkisi: Beşiktaş ve TFF bu eserinden utanmalı Sağlık Bakanlığı, koronavirüs ve grip arasındaki farkları gösteren bir görsel paylaştı Beşiktaş'tan Fenerbahçe'ye maç sonu üç gönderme birden Senegalli eski milli futbolcu Papa Bouba Diop hayatını kaybetti Bir Zamanlar Çukurova dizisinin Züleyha'sı Hilal Altınbilek'in paylaşımı, aşkını ortaya çıkardı