Çalışanlarını Kovdu Koltuğu Bile Gitti - Son Dakika

Çalışanlarını Kovdu Koltuğu Bile Gitti

Çalışanlarını Kovdu Koltuğu Bile Gitti
Son Güncelleme: 05.02.2010 01:44

Eski Çalışanları Irmak Belde Belediye Başkanı'nın Makamındaki Masa, Koltuk ve Eşyalar Haczettirdi. Oturacak Yer Bulamayan Ağca, "Hizmetlerimiz İçin Maddi Kaynak Gerekiyor" Dedi.

Eski çalışanları Irmak Belde Belediye Başkanı’nın makamındaki masa, koltuk ve eşyalar haczettirdi. Oturacak yer bulamayan Ağca, “Hizmetlerimiz için maddi kaynak gerekiyor” dedi.

KIRIKKALE’nin Yahşihan İlçesi’ne bağlı Irmak Beldesi’nin Belediye Başkanı Ak Partili Bilal Ağca’nın makamındaki koltuk, masa ve eşyalar eski çalışanlarına olan borcu nedeniyle haczedildi. Başkan Ağca, bir süre önce oğlunu ve yakınlarını belediyede işe almasıyla gündeme gelmişti.

Atatürk portresini de aldılar

Irmak Belediyesi’nin eski çalışanları Neşet Selci ve İrfan Karakaya davayı kazanmaları üzerine alacaklarını tahsil için haciz işlemi başlattı. İcra Müdürlüğü’nden gelen görevliler, Başkan Ağca’nın makamındaki masa ve koltukları başta olmak üzere duvarda asılı bulunan ve üzerindeki Atatürk portresini de alıp götürdü. Başkanın makam odasında oturacağı sandalye bile kalmadı.

Personelin ücretini veriyoruz

Ağca, “Bizden önceki dönemde işten hiçbir gerekçe gösterilmeyerek çıkarılan 4 işçiden 2’sinin tazminatı ödenemediği için makamımıza haciz geldi. Toplam borç yaklaşık 19 bin TL olarak gözüküyor. Biz belediyeyi 29 Mart seçimlerinden sonra 1 milyon 200 bin TL borçla devraldık. Belediyeye gelen aylık ortalama 13- 15 bin TL arası. Biz bu para ile ancak personel ücretlerinin yarısını karşılayabiliyoruz. Belediyemizde 27 işçi, 6 memur görev yapıyor. Toplamda 33 personelimiz var. Elimizden geldiğince Irmak beldemize hizmet etmeye çalışıyoruz. Ancak maddi kaynak olmayınca her çalışmanın önüne bir engel çıkıyor.”

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Çalışanlarını Kovdu Koltuğu Bile Gitti - Son Dakika


Advertisement