Son Dakika Haberleri: Cami Var 1.5 Yıldır İmamı Yok

Cami Var 1.5 Yıldır İmamı Yok

5 ay önce

KAYSERİ'nin Tomarza İlçesi'ne bağlı Dağyurdu Mahallesi'nde bulunan caminin kadrolu imamının ilçeye bağlı Kepez mahallesinde görev yaptığı için mevcut camiye yeni bir imam atanamadığı nedeniyle 1.5 yıldan bu yana imamsız olduğu iddia edildi.

Cami Var 1.5 Yıldır İmamı Yok, System.String[]
KAYSERİ'nin Tomarza İlçesi'ne bağlı Dağyurdu Mahallesi'nde bulunan caminin kadrolu imamının ilçeye bağlı Kepez mahallesinde görev yaptığı için mevcut camiye yeni bir imam atanamadığı nedeniyle 1.5 yıldan bu yana imamsız olduğu iddia edildi.

Tomarza İlçesi'ne bağlı Dağyurdu Mahalle Muhtarı İsmail Temir, mahallelerinde bulunan caminin 1,5 yıldır imamsız olduğunu söyledi. Temir, şöyle dedi:

"Konuyu Tomarza Müftülüğümüze ilettim. Kendileri bana Dağyurdu Mahallesi'nin kadrolu bir imamı var. Bu imam ise Kayseri İl Müftülüğünün görevlendirmesi ile Talas İlçesine bağlı Kepez mahallesinde görev yaptığını söylemektedir. Madem bu imam Kepez Mahallesinde görev yapacaksa bizim mahalle camimizin kadrosunu neden meşgul etmektedir? Mahallemizde kadrolu bir imam gözüktüğü için mahallemize yeni bir imam ataması da yapılamamaktadır. Konuyu Tomarza Kaymakamlığı başta olmak üzere birçok kuruma iletmeme rağmen hiçbir sonuç almadım."

Tomarza Müftüsü Harun Kılıç ise, olayın Tomarza İlçesi Müftülüğü ile uzaktan veya yakından bir ilgisi bulunmadığını belirterek, "Atamayı Kayseri İl Müftülüğü yapmıştır. Mahalle muhtarı İsmail Temir'e konuyu defalarca Tomarza Kaymakamımız Burak Dertlioğlu'nun yanında izah etmeme rağmen beni anlamakta güçlük çekmektedir. Tomarza Müftülüğü olarak Cuma günleri başta olmak üzere bayram günleri mahalleye imam göndererek sorunu bir nebzede olsa çözmeye çalışıyoruz" diye konuştu. - Tomzarzakayseri


Eski Dansöz Burçin Orhon, Süheyl Uygur'u Açıkça Uyarmış: "Senin Karınla Yattım" Derler DEAŞ'ın Sınır Hattından Çekilmesi Sonrası İran, Tahran-Akdeniz Koridorunu Devreye Soktu
Erdoğan, Karaman'dan Duyurdu: Doğu Kudüs'te Büyükelçilik Açacağız