Son Dakika Haberleri: Cami ve Din Görevlileri Haftası

Cami ve Din Görevlileri Haftası

2 yıl önce

Şırnak İl Müftülüğü, Cami ve Din Görevlileri Haftası kapsamında etkinlik düzenledi.

Cami ve Din Görevlileri Haftası, System.String[]
Şırnak İl Müftülüğü, Cami ve Din Görevlileri Haftası kapsamında etkinlik düzenledi.

Şırnak Ticaret ve Sanayı Odası Konferans Salonu'nda yapılan etkinlik, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

İl Müftüsü Ramazan Tolan, etkinlikte yaptığı konuşmada, cami ve din görevlerinin öneminden bahsetti.

Cami ve din görevlilerinin toplumda daha iyi anlaşılmasının sağlanması amacıyla hafta boyunca çeşitli programlar yapılacağını anlatan Tolan, "Bu hafta, bizleri camiler gibi hayatımızın merkezinde, gönüllerimizi cem eden, kalplerimizi buluşturun ve bizi ilmek ilmek sevgiyle dokuyan bir kurumun, bir müessesenin gündeme gelmesi demek. Bu bakımdan anlamlı ve önemlidir." diye konuştu.

Programda, Şırnak Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Nurullah Aktaş, "Cami, Medeniyet ve Şehir" konulu konferans verdi.

Aktaş, din görevlilerine bölgede yaşayan halk tarafından büyük saygı gösterildiğini anımsatarak, şunları kaydetti:

"Camiler sadece namaz kılmak için kurulmamıştır. Burası yaradan ile bütünleşmek, dünyadan kısa vadede vazgeçip uhrevi hayatı düşünmek için de önemli yerlerdir. Bu seneki konumuz son derece iyi düşünülmüş bir konu, 'Cami, Şehir ve Medeniyet' Bu üç kavram, aslında birbirine çok yakışıyor."

Konuşmaların ardından, hafta dolayısıyla düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.6 Büyükşehirde Yapılan Ankette Dikkat Çeken Sonuçlar Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Hakaret Eden Erdek Belediye Başkanı Görevden Alındı Venezuela Devlet Başkanı Maduro'dan Müslümanlığa Yeşil Işık!