Cami Yaptıran Hayırsever, Plaketle Ödüllendirildi - Son Dakika

Cami Yaptıran Hayırsever, Plaketle Ödüllendirildi

18.02.2012 13:20
Cami Yaptıran Hayırsever, Plaketle Ödüllendirildi, System.String[]

Çubuk ilçesine bağlı Ağılcık Mahallesinde cami yaptıran hayırsever çiftçi, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından plaketle ödüllendirildi.

Çubuk ilçesine bağlı Ağılcık Mahallesinde cami yaptıran hayırsever çiftçi, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından plaketle ödüllendirildi.

Çubuk İlçe Müftülüğünde gerçekleştirilen törende, Tekke mevkisinde Cami yaptıran Çiftçi Yaşar Kuruoğlu (74) plaketle ödüllendirildi.

Çubuk Müftüsü Ali Canbolat, yaptırılan caminin hayırlara vesile olmasını dileyerek "Tekke Erenler Camisinin arsasını bağışlayan ve caminin inşaatını da arkadaşı Nurettin Sipahi ile birlikte canla başla çalışan Hacı Yaşar Kuruoğlu'na, Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Mehmet Görmez imzasıyla gelen bu teşekkür belgesini takdim ediyorum" dedi.

Çiftçilikle geçimini sağlayan Yaşar Kuruoğlu, doğup büyüdüğü köyüne minnet borcunu göstermek adına cami yaptırdığını, maddi durumu iyi olanlara hayır yapmaları çağrısında bulunduğunu belirterek, "Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'in verdiği bu belgeyi evlatlarıma bırakacağım. En güzel miras bu belgedir" dedi.

Yani yapılan camide imam olarak göreve başlayan Murat Evli de "Camiye bağışlanan arazi 4 bin 350 metrekare ve cami oturumu ise 400 metrekare alandır. Yaklaşık 600 bin liraya mal olan cami, 800 kişi kapasiteli ve 3 kattan oluşuyor" dedi.

- ANKARA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Cami Yaptıran Hayırsever, Plaketle Ödüllendirildi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Emekli Yunan Amiral Andoniadis, Atina'nın tezlerini çürüttü: Oruç Reis herhangi bir ihlalde bulunmadı Ünlü şarkıcı Halsey saçlarını kazıttı! Yeni imajı herkesi şoke etti Barcelona'lı Messi, Şampiyonlar Ligi'nde 16 sezon üst üste gol atan ilk futbolcu oldu Prof. Dr. Naci Görür, İstanbul depreminde riskli bölgeleri açıkladı: Haliç'ten başlayıp Silivri'ye giden 10 km içindeki kuşak çürük Azerbaycan ordusu, Ermenistan işgalindeki Gubadlı'yı iki taraftan kuşattı! Bölge her an kontrol altına alınabilir İstanbul'da trafik denetimlerinde "uyuşturucu kiti" kullanılmaya başlandı Doğuş'un gazeteci eşi Xosqedem Hidayetgizi, Karabağ cephesine gitti Çoklu organ yetmezliğinden dolayı ölüm döşeğindeki Hakan Taşıyan'ın son hali sevenlerini kahretti