Son Dakika Haberleri: Camide Cep Telefonuyla Konuşanlara Halı Temizleme Cezası Veriliyor

Camide Cep Telefonuyla Konuşanlara Halı Temizleme Cezası Veriliyor

4 ay önce

Batman'da Şeyh Hüseyin Camii'nin imamı, camide cep telefonuyla konuşanlara halı temizleme cezası verildiğini söyledi.

Camide Cep Telefonuyla Konuşanlara Halı Temizleme Cezası Veriliyor, System.String[]

Batman'da Şeyh Hüseyin Camii'nin imamı Ahmet  Gökçe, gürültü kirliliğini önlemek için başlattığı uygulamada, camide cep telefonuyla konuşanlara halı temizleme cezası verildiğini, cezayı çekmek istemeyenlerin ise 50 lira bağış yaptığını söyledi.

CAMİDE TELEFONLA KONUŞANLARA HALI YIKAMA CEZASI

Merkez Şafak Mahallesi'nde iki yıl önce ibadete açılan Şeyh Hüseyin Camii'nin imamı 34 yaşındaki Ahmet  Gökçe, gürültü kirliliğini önlemek için, cami heyeti ile birlikte cep telefonuyla camide konuşanlara halı temizleme cezası uygulamaya başladı. İmam Ahmet  Gökçe, bu uygulamayı cami cemaati için 4 ay önce yürürlüğe koyduklarını belirterek, "İbadet evimizin zemin katı aynı zamanda taziye evi olarak kullanılıyor. Taziye evi boş kalmıyor. Aşırı kalabalık olunca maalesef namaz vakitlerinde gürültü kirliliği yaşanıyor. Özellikle cep telefonu çalan ve konuşanlara yönelik şikayetler artınca cami heyeti de yeni bir uygulama başlattı.

CEZAYI ÇEKMEK İSTEMEYENLER 50 LİRA BAĞIŞTA BULUNUYOR

Telefonla konuşmanın cezası halı temizlemek, isteyene de bu ceza 50 liralık bağışa dönüştürülüyor. Camiye getirdiğimiz uygulama  Batman'da bir ilktir. Farkına varmadan namaz vakitlerinde cep telefonu çalan ve konuşanlara anında uyarıda bulunuyoruz. Caminin giriş kapısında herkesin göreceği uyarı yazıları var. Bu nedenle telefonlarına hakim olmayanlar cezaya da katlanırlar."dedi.

HALI TEMİZLEME CEZASI 50 LİRAYA DÖNÜŞTÜRÜLÜYOR

Cami içindeki duvara, 'Cami içinde telelefonu çalan ya da telefonla konuşanın cezası cami halılarını süpürmektir. Ceza 50 TL para cezasına dönüştürülmektedir' yazılı uyarı yazısı bulunurken, imam  Gökçe, "Bu uygulama sayesinde artık camiye girenler telefonlarını kapatmak zorunda kalıyor. Diğer ibadet evlerinin de bu uygulamayı örnek almasını istiyoruz." diye konuştu. Öte yandan, uygulamanın başlamasından bu yana cami içinde cep telefonuyla konuşan 6 kişiye halı temizleme, 2 kişiye ise 50 lira para cezasının verildiği bildirildi.

AK Parti Kulislerinde Kabine Senaryoları: İbrahim Kalın Bakan Oluyor 4 Yılda 1 Milyon Lirayı İç Eden Ganyan Talihlisi, Şimdi Çaycılık Yapıyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sincar Mesajı: Bir Gece Ansızın Gelebiliriz

1