Camide Çöken Tentenin Altından Son Anda Kurtulan Kadın: Kaos Yaşandı - Son Dakika

Camide Çöken Tentenin Altından Son Anda Kurtulan Kadın: Kaos Yaşandı

10.01.2017 15:35
Camide Çöken Tentenin Altından Son Anda Kurtulan Kadın: Kaos Yaşandı, System.String[]

Ataköy 5. Kısım Camii'nde çöken tentenin altında kalmaktan son anda kurtulan vatandaş, "Tam bir kaos yaşandı. Herkes kendi arkadaşının yardımına koştu." dedi.

Ataköy 5. Kısım Camii'nde çöken tentenin altında kalmaktan son anda kurtulan kadın olay anını anlattı. Camide 2 cenazenin olduğunu belirten kadın, ilk cenaze kaldırıldıktan sonra kendi tanıdıklarının cenaze namazına geçildiği sırada çökmenin meydana geldiğini söyledi.

"KAOS YAŞANDI"

Görgü tanığı kadın, "Geldiğimiz andan beri 'lütfen tenteler altından geçmeyin, çökebilir' deniliyordu. Kar hızlanmıştı. İlk cenaze namazı kılındıktan sonra bir anda tente çöktü. Kaos yaşandı. Herkes kendi arkadaşının yardımına koştu." dedi. "Karın temizlenmesi gerekirdi." diyen kadın, "Üstteki beyaz yerler eğikti. Üzerimize çökecek gibiydi." diye konuştu.

MÜFTÜ: UYARI YAPILDI

İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran, kar nedeniyle tenteleri çöken Atatöy 5'inci Kısım Camii'ne gelerek, cami imamı Adem Karabey'den bilgi aldı. Basın mensuplarının soruları üzerine Rahmi Yaran, yeni geldiğini kazayla ilgili detaylı bilgisinin olmadığını söyledi. Cami imamı Adem Karabey de tentelerin çökebiliceği konusunda uyarı anonsu yapılıp yapılmadığına yönelik bir soru üzerine, "Uyarı anonsları yapıldı" dedi. İkindi namazı için camiye giren Yaran ve Karabey'in çıkışta bir açıklama yapması bekleniyor. Tenteyi kaldırma çalışmaları ise aralıksız sürüyor.

Camide Çöken Tentenin Altından Son Anda Kurtulan Kadın: Kaos Yaşandı

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Camide Çöken Tentenin Altından Son Anda Kurtulan Kadın: Kaos Yaşandı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bindiği otobüsün önüne geçen vatandaşlar, Sıddık Erikli isimli kişiyi şikayet etti DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan: HDP'den bir randevu talebi gelmedi, gelirse görüşürüz bunda bir şey yok 40 saniye süren hortum, araba ve kameriyeyi de peşine takıp ortalığı savaş alanına çevirdi AK Partili Ünal: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oyu yüzde 52'nin altına, AK Partinin oyu ise yüzde 40'ın altına düşmedi Anne ve babasını siyanürlü şerbet içirip öldüren gence 2 kez müebbet ve 10 yıl 10 ay hapis Sürekli ağaçlarını kesen şahsı, bahçesine kurduğu 17 bin liralık fotokapanla yakaladı Türkiye'nin en büyük çetesi "Büyü Bozan" operasyonuyla çökertildi! Polis 6 ay boyunca balıkçı kılığında takip etti Sivaslı işadamı memleketine Türkiye'nin en büyük meyve bahçesini kuruyor