Çamlıyayla ve Tarsuslu Muhtarlara Meski Hizmetleri Anlatıldı - Son Dakika

Çamlıyayla ve Tarsuslu Muhtarlara Meski Hizmetleri Anlatıldı

17.03.2015 11:35
Çamlıyayla ve Tarsuslu Muhtarlara Meski Hizmetleri Anlatıldı, System.String[]

Mersin Büyükşehir Belediyesi MESKİ Genel Müdürlüğü Gülnar ve Mut’tan sonra Tarsus ve Çamlıyayla ilçesine bağlı mahalle muhtarları ile bir araya geldi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi MESKİ Genel Müdürlüğü Gülnar ve Mut'tan sonra Tarsus ve Çamlıyayla ilçesine bağlı mahalle muhtarları ile bir araya geldi.

Tarsus Belediyesi Hizmet Binası'nda yapılan toplantıya, MESKİ Genel Müdürü Turgut Aybak, Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanları Ülkü Çataklı, Esin Şener, Tarsus Belediye Başkan vekili Ali Şimşek, Büyükşehir Koordinasyon Daire Başkanı Hasan Gubaroğlu, MESKİ İçmesuyu Dairesi Başkanı Burçin Kızmaz, MESKİ Kanalizasyon Dairesi Başkanı Begüm Çelikdelen, MESKİ Arıtma Tesisleri Dairesi Başkanı Halil Kabak, Makine İkmal ve Tesis Dairesi Başkanı Mustafa Terzi, Abone İşleri Daire Başkanı Füsun Tural Bilgilioğlu, İnsan Kaynakları ve Eğitim Hizmetleri Dairesi Başkanı Abdullah Sarıkabak, MESKİ Tarsus Çamlıyayla Şube Müdürü Mehmet Çelik, MESKİ Tarsus Yetkilileri, Meclis Üyeleri ve Mahalle Muhtarları katıldı.

Mahalle muhtarlarının yoğun katılım gösterdiği toplantıda MESKİ Genel Müdürlüğü'nün yıl içerisinde startını vereceği projeler ve mahallelerin eksikliklerini gidermek için öncelikle yapılması gerekenler konuşuldu.MESKİ Genel Müdürlüğü'nün bugüne kadar ve 2015 yılında hayata geçireceği hizmetler hakkında muhtarlara bilgi veren Turgut Aybak, özellikle köy statüsünden mahalle statüsüne geçen noktalardaki eksiklikleri gidermek için çalışmalara başladıklarını belirtti.

MESKİ Arıtma Tesisleri Dairesi Başkanı Halil Kabak muhtarlara, 22 Mart Dünya Su Günü olması dolayısıyla, suyun önemi, su tasarrufu, dünyada suyun önemi ve suyun gizemi konusunda slayt eşliğinde bilgiler verdi.

Toplantı hakkında bilgi veren MESKİ Genel Müdürü Turgut Aybak, "Büyükşehir yasasıyla birlikte köy statüsünden mahalle statüsüne geçen noktalarda altyapı eksiklikleri en önemli problemleri oluşturuyor. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz'ın öncülüğünde MESKİ Genel Müdürlüğü olarak içme suyu sıkıntısı yaşanan yerlerdeki sıkıntıları çözmek için kolları sıvadık. Yapılandırma çalışmalarımızı tamamladık. Eksikliklerimizi giderdik. Artık hizmet noktasında tüm hızla 2015 yılı içerisinde birçok noktada içme suyu ve kanalizasyon çalışmalarını gerçekleştireceğiz. Sorunları teker teker çözeceğiz " dedi.

Muhtarlar ise "Toplantıda taleplerimizi iletme fırsatı bulduk. Öncelikli olarak çözülmesi gereken konular hakkında fikir alışverişinde bulunduk. Bizim açımızdan verimli bir toplantı oldu. "Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz'a, MESKi Genel Müdürü Turgut Aybak'a Mersin Büyükşehir Belediye Başkan danışmanları ve Daire Başkanlarına teşekkür ediyoruz. Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ'nin mahallelerimize önemli hizmetler kazandıracağına inanıyoruz " ifadelerini kullandılar.

Tarsus'dan sonra Çamlıyay'laya geçen MESKİ yetkilileri, burada da muhtarlarla bir araya gelerek, sorunlar ve yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler verdi. - MERSİN

Çamlıyayla ve Tarsuslu Muhtarlara Meski Hizmetleri Anlatıldı
Çamlıyayla ve Tarsuslu Muhtarlara Meski Hizmetleri Anlatıldı

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Çamlıyayla ve Tarsuslu Muhtarlara Meski Hizmetleri Anlatıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Ronald Koeman: Bütün dünyada bu maçı izleyenler penaltı olduğunu gördü Ronald Koeman: Bütün dünyada bu maçı izleyenler penaltı olduğunu gördü Meteoroloji gün verdi! Şemsiyeleri hazırlayın, kuvvetli yağış geliyor Meteoroloji gün verdi! Şemsiyeleri hazırlayın, kuvvetli yağış geliyor Yoğun bakım hemşiresinden koronavirüs hastalarına insan dokunuşu Yoğun bakım hemşiresinden koronavirüs hastalarına insan dokunuşu Koronavirüs aşısı yaptıran Bensu Soral, öncelikli oluşunu hastalığıyla açıkladı Koronavirüs aşısı yaptıran Bensu Soral, öncelikli oluşunu hastalığıyla açıkladı İstanbul'da gözü dönmüş sapık, genç kadının boğazına bıçak dayayıp taciz etti İstanbul'da gözü dönmüş sapık, genç kadının boğazına bıçak dayayıp taciz etti Seycan hemşirenin otomobiliyle 30 metreden bahçeye uçtuğu anların görüntüleri ortaya çıktı Seycan hemşirenin otomobiliyle 30 metreden bahçeye uçtuğu anların görüntüleri ortaya çıktı Sapık öğretmen, kocası evdeyken 16 yaşındaki öğrencisiyle defalarca ilişkiye girdi Sapık öğretmen, kocası evdeyken 16 yaşındaki öğrencisiyle defalarca ilişkiye girdi Ev inşaatı için yapılan kazıdan içi altın ve gümüş dolu çömlek çıktı Ev inşaatı için yapılan kazıdan içi altın ve gümüş dolu çömlek çıktı