Çamurdan Bıkan Köylüler Yolu Kapattı - Son Dakika

Çamurdan Bıkan Köylüler Yolu Kapattı

26.01.2012 21:32
Çamurdan Bıkan Köylüler Yolu Kapattı

Düzce'nin Kurtsuyu Köyü'nde çamurla kaplı yollarının yapılmasını isteyen köylüler araçlarıyla yolu ulaşıma kapattı.

Düzce'nin Kurtsuyu Köyü'nde çamurla kaplı yollarının yapılmasını isteyen köylüler araçlarıyla yolu ulaşıma kapattı. Jandarmanın ikna ettiği köylüler bir süre sonra yolu ulaşıma açtı.

Düzce merkeze bağlı Kurtsuyu Köyü'nde yaşayan yaklaşık 30 kişi, bugün öğle saatlerinde araçlarıyla yolu ulaşıma kapattı. Olay yerine gelen jandarma ekipleri, yolun yapılmasını isteyen köylülerle görüştü. Taş ocaklarına gidip gelen kamyonlar nedeniyle yolun çamur deryasına döndüğünü söyleyen köy azası Metin Öztürk, "Her gün yetkililere gittik, her gün kandırıldık. 350 hanelik köyümüz unutuldu. Yazın 'malzeme döktürdüm, yaptıracağız' denildi. Kış geldi hala yapılmadı. 10 yıldır aynı mesele. Sorunumuz taş ocakları. Kamyonlar buradan geçmese bu hale gelmez" dedi.

Kurtsuyu Köyü Muhtarı Cemal Sağır ise yolun yapılması için seslerini duyurmak istediklerini ifade ederek, "Mevsim itibariyle yol yumuşak, ağır vasıta araçları bu yolu kullanıyor. Bununla ilgili ne yapılması gerekiyorsa protokol yapıldı. Vali yardımcısı 'yolu inceleyelim, ne yapılması gerekiyorsa yapacağım' dedi. Vatandaşlarımız sıkıntılarından dolayı böyle bir eylem yaptı. Biz yolumuzun yapılmasını istiyoruz" diye konuştu.

Jandarmanın ikna ettiği köylüler bir süre sonra eylemlerine son vererek, yolu ulaşıma açtı.

Kaynak: DHA
YORUMLAR
500

Son Dakika Güncel Çamurdan Bıkan Köylüler Yolu Kapattı - Son Dakika


Advertisement