Çan Kaymakamlığında Genel Sağlık Sigortası Mesaisi - Son Dakika

Çan Kaymakamlığında Genel Sağlık Sigortası Mesaisi

19.01.2012 10:40
Çan Kaymakamlığında Genel Sağlık Sigortası Mesaisi, System.String[]

Yeni yılla birlikte uygulamaya konulan Genel Sağlık Sigortası (GSS) kapsamında gelir tespit işlemleri, Çan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfında yapılıyor.

Yeni yılla birlikte uygulamaya konulan Genel Sağlık Sigortası (GSS) kapsamında gelir tespit işlemleri, Çan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfında yapılıyor.

İlçede yaklaşık 100 kişinin başvurusunu alan vakıf çalışanları yoğun çalışmalarını sürdürüyor.

Kaymakamı Hasan Gözen, gelir tespiti konusunda ilgili olan vatandaşları geç kalmamaları konusunda uyararak, SSK ve Bağ-Kur'lu olanlar ile Emekli Sandığında ilişiği bulunanların sosyal güvenlik kurumu bünyesine alındığını söyledi.

Bunun dışında bazı vatandaşlara yeşil kart verilerek, tedavi giderlerinin gelir seviyesine bakılarak devlet tarafından karşılandığını anlatan Gözen, şunları kaydetti:

"Ama şimdi GSS ile ilgili uygulama, yönetmelik yürürlüğe girince başvuruların kabulü ve gerekirse gelir tespiti, gelir tesciliyle ilgili işlemleri yürütme yetkisi sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına verildi. Yönetmelik yürürlüğe girdikten sonra bir ay içinde GSS kapsamında olmayanlar, müracaat ederek bu kapsama girmeleri gerekiyor."

Gözen, 2022 sayılı yasaya tabi muhtaç durumdaki dul ve yetimlerle, yaşlı ve 65 yaşını doldurmuş, ilgili yasaya tabi olanların otomatik olarak sisteme alındığını ifade ederek, "Onların müracaat etmelerine gerek yok. Yeşil kart sahibi olup da vizesi sürenlerin vizesi bittikten sonra müracaat etmeleri gerekiyor. Ama bu kapsamda olmayıp da sosyal güvenlik kapsamında da olmayanların bir aylık sürede sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına müracaat ederek kayıtlarını yaptırmaları gerekiyor" diye konuştu.

- ÇANAKKALE

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Çan Kaymakamlığında Genel Sağlık Sigortası Mesaisi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Azerbaycan milletvekili Paşayeva'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına destek: Fransız mallarının boykotuna başlıyoruz Selçuk Bayraktar'dan Tele1 TV'nin İHA'larla ilgili haberine sert tepki: Siz isteseniz de istemeseniz de uçacak İskenderun'da yangın bölgesine su taşıyan tanker 13 aracı biçti: 1 yaralı Öldürdüğü hamile kız arkadaşının cansız bedenini yol kenarına atarken görüntülendi Koronavirüse yakalandıktan sonra ten rengi değişen Çinli doktor normale döndü Paşinyan'a istifa çağrısı: Sadece Karabağ değil Ermenistan'ın geleceği de tehdit altında Manchester United, Sancho ve Haaland için 1,9 milyar TL ödemeye hazır Bornozla yatağa atlayan Nusret Gökçe'nin cinsel organı göründü