Çanakkale'de Buruk Yeni Yıl Kutlaması - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN
Çanakkale'de Buruk Yeni Yıl Kutlaması

Çanakkale'de Buruk Yeni Yıl Kutlaması

01.01.2012 02:05

Çanakkale'de, yeni yıl eğlencesinde bir DJ'in platformdan düşerek yaşamını yitirmesi üzüntü yarattı.

Çanakkale'de, yeni yıl eğlencesinde bir DJ'in platformdan düşerek yaşamını yitirmesi üzüntü yarattı. Buna karşın, Dünya rekortmeni milli yüzücü Cenk Devrim Ulusoy'un hayranları ile birlikte yeni yıla denizde girmesi yeni rekorların da müjdesini verdi.

Çanakkale merkezine bağlı Kepez Belediyesi tarafından düzenlenen yeni yıl eğlencesinde yapacağı program için hazırlık yapan DJ Sercan Özdemir (21) dengesini yitirerek, platformdan düştü. Panikle etraftan yardım isteyen grup üyerinin imdadına, Çanakkkale Onsekiz Mart Üniversitesi Hastanesi'nde görevli üç doktor yetişti. Kordiyoloji, Acil ve Dahile Servisleri'nde görevli hekimler kalp masajı uyguladıkları Özdemir'in hayat fonksiyonlarını geriye döndüremeyince, 112 acil servisten yardım istedi. Acil yardım ekipleri Özdemir'i ambulansla Çanakkale Devlet Hastanesi'ne kaldırdı. Yapılan müdahalelere rağmen Özdemir, kurtarılamadı. Kilolu olduğu ifade edilen Özdemir'in kalp krizi geçirmiş olabileceği ya da müzik sisteminini kurmak isterken yağışlı havanın da etkisiyle elektrik akımına kapılmış olabileceği ihtimallerinin gözönüne alındığı kaydedildi. Nöbetçi savcı tarafından incelenen, vücudunda herhangi bir kesici ve delici bıçak ve silah yarası bulunmayan Özdemir'in cesedinin otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumu'na gönderileceği öğrenildi.

REKORTMEN ULUSOY YENİ YILA DENİZDE GİRDİ

Milli yüzücü Cenk Devrim Ulusoy, denizde bir süre de yüzüp 2012 yılının ilk dakikalarını denizde kulaç atarak geçirdi. Dünya rekortmeni milli yüzücü Cenk Devrim Ulusoy, yeni yılı Kilitbahir Motorlarının yanaştığı iskelede denizde karşılarken hayranları da kendisine eşlik etti. Devrim Cenk Ulusoy, geçen 2 Ekim tarihinde Antalya'nın Kaş ilçesindeki Hidayet Koyu açıklarında, Dünya Sualtı Konfederasyonu (CMAS) gözlemcileri nezaretinde serbest dalış yaparak 87 metre derinliğe 1 dakika 15 saniyede ulaşmış, iniş- çıkış süresi toplam 2 dakika 28 saniye olarak kaydedilmişti. Daha önce 86 metre ile İtalyan Homar Leuici'ye ait olan dünya rekorunu kırmıştı. Ulusoy, bir gün önce de paletsiz ip destekli 80 metre dalışta, dünya rekoru kırmıştı. Rekortmen Ulusoy, yeni yıla denizde girerken, yeni yılda yeni dünya rekorları kıracağının müjdesini vermiş oldu. - Çanakkale

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Çanakkale'de Buruk Yeni Yıl Kutlaması - Son Dakika


Advertisement