Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi, Aydın'da ziyarete açıldı - Son Dakika

Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi, Aydın'da ziyarete açıldı

08.04.2021 15:43
Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi, Aydın'da ziyarete açıldı, System.String[]

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yürütülen proje kapsamında Türkiye turuna çıkan "Çanakkale Savaşları Mobil Müze Tırı" Aydın'da kapılarını açtı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yürütülen proje kapsamında Türkiye turuna çıkan "Çanakkale Savaşları Mobil Müze Tırı" Aydın'da kapılarını açtı.

Efeler ilçesindeki Cumhuriyet Meydanı'ndaki tırı, Aydın Valisi Hüseyin Aksoy da gezdi. Aksoy, İl Kültür ve Turizm Müdürü Umut Tuncer'den bilgi aldı.

Aksoy, gazetecilere, Çanakkale Savaşları'nın, toplumun tüm kesimleri tarafından öğrenilmesi gerektiğini belirterek, " Türkiye Cumhuriyeti'nin önceki dönemde ne tür mücadeleler verilerek kurulduğunu anlamaları bakımından oldukça önemli. Çanakkale ruhunu, Çanakkale Savaşları'nın hangi şartlarda kime karşı verildiğini çok iyi anlamak ve bilmek durumundayız. Özellikle genç arkadaşlarımızın, öğrencilerimizin bu konuda daha fazla bilgi sahibi olmalarına fırsat yaratacak bir organizasyon." dedi.

Ziyaretçiler, tırda, Çanakkale Savaşı'ndan kalma objeleri, fotoğraf ve resimleri görebiliyor. Tırda, savaşı anlatan video da gösteriliyor.

Yarın da ziyarete açık olacak tır, daha sonra kentten ayrılacak.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi, Aydın'da ziyarete açıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

AK Partili isimden Mehmet Boynukalın'ın 23 Nisan paylaşımına tepki: Niye kapadınız hocam? AK Partili isimden Mehmet Boynukalın'ın 23 Nisan paylaşımına tepki: Niye kapadınız hocam? Boğaz manzaralı yalısından Boğaz manzaralı yalısından "Evde kal" çağrısı yapan Arzu Sabancı, sessizliğini bozdu Kripto parada her şeyini kaybeden emlakçı intihar etti Kripto parada her şeyini kaybeden emlakçı intihar etti 400 bin Thodex mağduru dolandırıcıların hedefi oldu! Sosyal medyadan mesaj atıp paralarını kurtaracaklarını söylüyorlar 400 bin Thodex mağduru dolandırıcıların hedefi oldu! Sosyal medyadan mesaj atıp paralarını kurtaracaklarını söylüyorlar Camdaki Kız dizisindeki bekaret testi sahnesi izleyicileri sinirlendirdi Camdaki Kız dizisindeki bekaret testi sahnesi izleyicileri sinirlendirdi İmamoğlu'ndan Nagehan Alçı'ya tepki: Tevfik Göksu'dan mesaj alıp bana soru sormayın İmamoğlu'ndan Nagehan Alçı'ya tepki: Tevfik Göksu'dan mesaj alıp bana soru sormayın Esra Erol'da skandal olay! DNA testine göre 3 yaşındaki çocuğun babası Muzaffer değil Esra Erol'da skandal olay! DNA testine göre 3 yaşındaki çocuğun babası Muzaffer değil Azerbaycanlı eski milletvekili, sekreterinin kalçasına dokunurken kameraya yakalandı Azerbaycanlı eski milletvekili, sekreterinin kalçasına dokunurken kameraya yakalandı