Canan Karatay'dan Sonra Emekli İTÜ Profesörünü de 500 Bin Lira Dolandırdılar - Son Dakika

Canan Karatay'dan Sonra Emekli İTÜ Profesörünü de 500 Bin Lira Dolandırdılar

12.07.2017 09:28

Telefon dolandırıcılarının tuzağına düşüp yaklaşık 190 bin TL'sinden olan Canan Karatay'dan sonra, İTÜ emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Ali Emre Harmancı da benzer bir tuzağa düştü.

İstanbul Teknik Üniversitesi'nden (İTÜ) emekli olan Prof. Dr. Ali Emre Harmancı, kendisini polis olarak tanıtan dolandırıcılara yaklaşık 500 bin lira kaptırdı. Polisle irtibata geçen Harmancı dolandırıcıları yakalatmayı başardı.

73 YAŞINDAKİ EMEKLİ PROFESÖRE TUZAK!

İTÜ emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Ali Emre Harmancı tele-dolandırıcıların yeni mağduru oldu. Savcılık iddianamesine göre İTÜ Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi'nden emekli olan 73 yaşındaki öğretim üyesi Prof. Dr. Ali Emre Harmancı'yı arayan dolandırıcılar bir terör örgütüne yönelik operasyon kapsamında kendisi adına çıkarılan hatların kullanıldığını, şahısların yakalanabilmesi için hesabında bulunan parayı vermesi gerektiğini söyledi.

KENDİSİNİ POLİS YAVUZ OLARAK TANITMIŞ

Harmancı, evine gelen ve kendini "Polis Yavuz" olarak tanıtan kişiye farklı zamanlarda 54 bin euro, 67 bin dolar ve 50 bin lira değerinde ziynet eşyası verdi. Dolandırıldığını anlayan Harmancı bu kez polis gözetiminde dolandırıcıları arayarak bir miktar daha para verebileceğini söyledi. Parayı teslim almaya gelen Ali Yeşildağ ile Salih Çelik polis tarafından yakalandı.

Mesai arkadaşları Prof. Dr. Ali Emre Harmancı'nın emekli olması nedeniyle yemek düzenlemiş ve Harmancı'ya hizmetlerinden dolayı plaket verilmişti.

CANAN KARATAY 190 BİN TL KAPTIRMIŞTI

Beslenme üzerine hazırladığı kitapları ve Karatay diyeti ile tanınan Prof. Dr. Canan Karatay, kendilerini telefonda polis süsü veren dolandırıcılara 50 bin dolar ve 10 bin lirasını kaptırmıştı. Tesadüf sonucu dolandırıcılar yakalanırken, Parası da kurtarılan Karatay 'Nasıl oyuna geldim bilmiyorum. Bu konuda cahilim' demişti.

(Kaynak: Sabah)

Canan Karatay'dan Sonra Emekli İTÜ Profesörünü de 500 Bin Lira Dolandırdılar
Canan Karatay'dan Sonra Emekli İTÜ Profesörünü de 500 Bin Lira Dolandırdılar

Son Dakika Güncel Canan Karatay'dan Sonra Emekli İTÜ Profesörünü de 500 Bin Lira Dolandırdılar - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Maradona hayranı olan bir baba ikiz kızlarına Mara ve Dona ismini verdi İran Devrim Muhafızları Komutanı Muslim Shahdan, İHA saldırısında öldürüldü Meteoroloji'den 10 il için sağanak yağış ve kar uyarısı EDHO dizisi ekibine saldıran şüphelilerden kafa karıştıran ifade: Mağdur biziz, Oktay Kaynarca ölümle tehdit etti Bilim insanları, korona salgınını önlemenin yolunu açıkladı: Maske takma oranının yüzde 70'e çıkması gerekiyor İbo Show'un merakla beklenen yeni bölüm konukları belli oldu ABD tarihinde bir ilk! Joe Biden'ın kabinesindeki isim Silivrili çıktı Burak Yılmaz, 7 maç üst üste gole katkı yaparak kulüp rekoru kırdı