Çankırı Adliyesi'ne Kurulan Hobi ve Dinlenme Bahçesi Açıldı - Son Dakika

Çankırı Adliyesi'ne Kurulan Hobi ve Dinlenme Bahçesi Açıldı

03.06.2016 17:38
Çankırı Adliyesi'ne Kurulan Hobi ve Dinlenme Bahçesi Açıldı, System.String[]

Çankırı Belediyesi tarafından Çankırı Adliyesi'nin arka bahçesine yapılan Yargı Bahçesi'nin açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Çankırı Belediyesi tarafından Çankırı Adliyesi'nin arka bahçesine yapılan Yargı Bahçesi'nin açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Çankırı Cumhuriyet Başsavcısı Doğan Kaya ve adliye teşkilatının talebi ile Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç'in talimatı üzerine yapılan Yargı Bahçesi'nin hobi bölümüne Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın, kameriyelerin bulunduğu dinlenme bölümüne ise Şehit Cumhuriyet Savcısı Murat Uzun'un ismi verildi. Yargı Bahçesi'nin açılış törenine şehit Cumhuriyet Savcılarının aileleri ve yakınları da katıldı.

Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince düzenlenen bahçenin yapımında 850 m bordür, 840 metrekare beton parke, 1650 metreküp dolgu ve tesviye, 300 m sulama tesisatı, 450 metrekare çim parke kullanılırken 800 metrekare çim ekimi ve 52 adet bitki ve çiçeklendirme çalışmaları da yapıldı. Adliye çalışanlarının stres atıp rahatlayacakları bahçede 2 adet kameriye, 4 adet çatılı piknik masası, 8 adet bank, 8 adet çöp kovası, 2 adet barbekü ve bir takım çocuk oyun grubu da yer alıyor.

Açılış konuşmasını yapan Çankırı Cumhuriyet Başsavcısı Doğan Kaya, bahçe isteklerini belirtmelerinin kısa bir süre sonrasında hayata geçiren Başkan Dinç ve ekibine teşekkür etti. Bu milletin genlerinde olan vefa adına böylesine önemli bir hizmeti kendileri ile buluşturan ve anlamlı bir amaç için hizmet etmeye vesile olan Başsavcı Doğan Kaya'ya teşekkür eden Başkan Dinç, "Allah, bütün bürokratlarımızı aynı ruh, aynı duygu ve aynı şuurla hem kurumuna hem de bu millete hizmet eden bürokratlardan eylesin. Güzide şehitlerimizin ismini bu çalışma ile Çankırı'da yaşatıyor olmamız bizim için iftihar ve gurur vesilesidir." dedi.

Konuşmasında Alman Parlamentosu'nun kabul ettiği sözde soykırım iddialarını da kınayan Dinç, şöyle konuştu: "Bizim tarihimizde esir olmak da yoktur, esir almak da. Biz, esir de olmayız, esir de almayız. Bu karar, bizim için yok hükmündedir. Gelsinler, Çankırı Dr. Kamil Rıfkı Urga Çankırı Araştırmaları Merkezi'ndeki yerel belgeleri incelesinler. Orada bulunan tarihi orijinal bir defterimizde milli mücadele döneminde cepheye giden askerimize Çankırı'da yaşayan kadınlarımızın ördüğü çorabın listesinin tutulduğu bir defterdir. O defterde Ayşe, Fatma teyzelerimizle beraber Ermeni kadınlar da milli mücadele döneminde cephedeki Türk askeri için o teyzelerimizle birlikte çorap örmüşler. Bu tarihi yerel belgemiz soykırımı yalanlıyor. Türk ve Ermeni halkı arasında bir toplumsal mutabakat, birlik ve beraberlik, kardeşlik varmış. İşte bu belge bunların bütün iddialarını çürütmeye yeter. Biz, esaret altına girmedik, esaret altına da almadık, soykırım yapmadık. Çünkü biz soylu ve yüce bir milletiz."

Dinç, teşekkür plaketini Vali Vahdettin Özcan'dan aldı. Vali Özcan, Yargı Bahçesi'nin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ederek, 5 yıldır birlikte çalıştığı Dinç'i çalışmalarından dolayı tebrik etti.

Şehit Cumhuriyet Savcısı Murat Uzun'un babası, evladının ismini yaşatan herkese teşekkür etti. Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın babası Hakkı Kiraz da "Söz konusu vatansa, söz konusu bu milletin birlik ve beraberliği ise gerisi teferruattır. Bir Murat gider, bir Mehmet Selim gider, binlercesi gelir arkalarından. Bu organizasyonu yapan herkese teşekkür ediyorum. Fiziken yanımızda değiller ama bu şekilde yaşıyor ve yaşatılıyorlar. Bakın şu an Çankırı'dalar ve Türkiye'nin her yerindeler. Biz şehit aileleri olarak üzüntülerimizi değil, onurumuzu paylaşıyoruz." ifadelerini kullandı.

Protokol konuşmalarının ardından Yargı Bahçesi'nin açılışı gerçekleştirildi.

Çankırı Adliyesi'ne Kurulan Hobi ve Dinlenme Bahçesi Açıldı
Çankırı Adliyesi'ne Kurulan Hobi ve Dinlenme Bahçesi Açıldı
Çankırı Adliyesi'ne Kurulan Hobi ve Dinlenme Bahçesi Açıldı
Çankırı Adliyesi'ne Kurulan Hobi ve Dinlenme Bahçesi Açıldı
Çankırı Adliyesi'ne Kurulan Hobi ve Dinlenme Bahçesi Açıldı

Kaynak: CİHAN

Son Dakika Güncel Çankırı Adliyesi'ne Kurulan Hobi ve Dinlenme Bahçesi Açıldı - Son Dakika


Son Dakika

ABD'nin yeni başkanı Joe Biden Beyaz Saray'da! Koltuğa oturur oturmaz Trump'ın izlerini silmeye başladı Gülben Ergen'den çok konuşulacak Seren Serengil itirafı: Zor günler değildi, çok güzeldi Eşiyle sokakta yürürken silahlı saldırıya uğrayan ayakkabıcı hayatını kaybetti Türkiye koronavirüs aşısında üçüncü adıma geçiyor Mustafa Cengiz'in başlattığı kampanya soruldu, Terim'in yüzü şekilden şekile girdi Trump görevinin son gününde BAE'ye F-35 savaş uçağı satışına onay verdi, Biden anlaşmayı gözden geçirecek Müge Anlı'ya Ümitcan Uygun cephesinden ölüm tehditleri yağmaya devam ediyor Otopark çıkışında ödeme yapmak isteyen genç kadının kafası ödeme cihazı ve aracının kapısına sıkıştı