Çankırı Belediyesi'nden Üniversiteye 118 Bin Metrekare Arsa - Son Dakika

Çankırı Belediyesi'nden Üniversiteye 118 Bin Metrekare Arsa

19.01.2012 12:51
Çankırı Belediyesi'nden Üniversiteye 118 Bin Metrekare Arsa, System.String[]

Çankırı Belediyesi'nce Çankırı Karatekin Üniversitesi'ne bağışlanan 118 bin 300 metrekarelik arsanın tapusu, düzenlenen törenle Belediye Başkanı İrfan Dinç tarafından Rektör Prof.Dr.Ali İbrahim Savaş'a teslim edildi.

Çankırı Belediyesi'nce Çankırı Karatekin Üniversitesi'ne bağışlanan 118 bin 300 metrekarelik arsanın tapusu, düzenlenen törenle Belediye Başkanı İrfan Dinç tarafından Rektör Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş'a teslim edildi.

Belediye Başkanı İrfan Dinç, Çankırı Tapu İl Müdürlüğü'nde gerçekleşen törenle Uluyazı Kampus Alanında bulunan belediyeye ait 18 bin 300 metrekarelik 591 ada 116 parsel ve 100 bin metrekarelik 591 ada 118 parseller olmak üzere toplam 118 bin 300 metrekarelik arsayı üniversiteye devretti. Belediye Meclisi kararı ile üniversiteye devir işlemi yapılırken tapu devrine Belediye adına Başkan İrfan Dinç, üniversite adına Rektör Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş imza attı.

İmza töreninde konuşan Belediye Başkanı İrfan Dinç, belediye olarak en büyük arsalarını üniversiteye devretmekten büyük bir mutluluk duyduklarını belirterek şöyle dedi:

"Canımızı ciğerimizi üniversitemize veriyoruz. Çankırı Belediyesi olarak üniversitenin kuruluş aşamasında hiç imkanımız bulunmamasına rağmen, hocalarımızın geldiğinde kalacakları çok şık bir sosyal tesis yaparak üniversitemize hediye ettik. Her zaman üniversitemize elimizden geldiğince destek oluyoruz. Şimdi de elimizdeki en büyük arsayı hediye ediyoruz."

REKTÖRDEN TEŞEKKÜR

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş da konuşmasında, "Üniversiteyi kısa sürede büyütmenin gayreti içindeyiz. Belediyenin üniversitemize yapmış olduğu katkılardan dolayı başta Belediye Başkanı İrfan Dinç olmak üzere, ekibine de teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

Konuşmaların ardından imzalar atıldı ve 118.300 metrekarelik arsa belediyeden üniversiteye devroldu. - Çankırı

Çankırı Belediyesi'nden Üniversiteye 118 Bin Metrekare Arsa
Çankırı Belediyesi'nden Üniversiteye 118 Bin Metrekare Arsa

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Çankırı Belediyesi'nden Üniversiteye 118 Bin Metrekare Arsa - Son Dakika


Son Dakika

Sisal Şans, 'Numaralar fısıldandı' iddiasını rapor ile yalanladı Bursa'da Gelecek Partisi'nden erken kopuş! İlçe Başkanı dahil 30 kişi istifasını verdi Oxford'un koronavirüse karşı geliştirdiği aşıyı gönüllü olarak deneyen hasta hayatını kaybetti Bakan Koca, Cem Yılmaz'ın sağlık çalışanlarıyla ilgili çağrısına olumlu yanıt verdi Son Dakika: Türkiye'de 21 Ekim günü koronavirüs kaynaklı 68 can kaybı, 2013 yeni hasta tespit edildi Son Dakika: İçişleri Bakanlığı, Reuters'ın "Türkiye'de sokağa çıkma yasağı gelebilir" haberini yalanladı Bilim insanlarından yeni araştırma! Koronavirüsün insanı nasıl hasta ettiği ortaya çıktı Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu