Çankırı'da 17 Bin 320 Dekar Alanda Sulu Tarım Yapılacak - Son Dakika

Çankırı'da 17 Bin 320 Dekar Alanda Sulu Tarım Yapılacak

15.12.2015 19:44
Çankırı'da 17 Bin 320 Dekar Alanda Sulu Tarım Yapılacak, System.String[]

Çankırı'da, sulama çalışmaları tamamlandığında yaklaşık 17 bin 320 dekar alanda sulu tarıma geçilecek.

Çankırı'da, sulama çalışmaları tamamlandığında yaklaşık 17 bin 320 dekar alanda sulu tarıma geçilecek.

Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, Eldivan, Ekinne ve Yapraklı Yukarıöz göletleri ile Kızılırmak Tımarlı Sulaması 2. kısımda incelemelerde bulundu.

Özcan sulu tarımın önemini belirterek, "Çiftçimizin su ihtiyacını karşılamak için gerekli altyapı çalışmalarını yapıyoruz. Sulu tarımın artmasıyla bölgede ürün çeşitliliği de artacak diye düşünüyorum" dedi.

Devlet Su İşleri (DSİ) 52. Şube Müdürü Serkan Kaman ise Eldivan Ekinne göletinde çalışmaların yüzde 80 oranında tamamlandığını ifade etti.

Göletin 10 bin liralık bir yatırım olduğunu ifade eden Kaman, "Ekinne göleti tamamlandığında bölgede yaklaşık 5 bin dekarlık bir alan sulanacak.  Baraj, içme suyu, sulama ve enerji amaçlı kullanılacak. 2016 yılının Nisan ayında su tutmaya başlayacak" diye konuştu.

Tımarlı Sulaması 2. kısım inşaatı hakkında bilgi veren Kaman, "Tamamlandığında 7 bin 750 dekar alan sulanacak. 2017 yılında tamamlanması bekleniyor" şeklinde konuştu.

Projeler tamamladığında Çankırı'da 17 bin 320 dekar alanda sulu tarım yapılmaya başlanacak.

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Çankırı'da 17 Bin 320 Dekar Alanda Sulu Tarım Yapılacak - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Geleceğin futbol yıldızı olmak isteyen 16 yaşındaki gencin hayallerini İsrail askerleri söndürdü Geleceğin futbol yıldızı olmak isteyen 16 yaşındaki gencin hayallerini İsrail askerleri söndürdü Fransızlar izdiham çıkardı! Burak Yılmaz'a sevgi gösterisi Fransızlar izdiham çıkardı! Burak Yılmaz'a sevgi gösterisi Kontrolden çıkan roket için Çin'den dünyayı rahatlatacak açıklama: Zarara yol açma riski son derece düşük Kontrolden çıkan roket için Çin'den dünyayı rahatlatacak açıklama: Zarara yol açma riski son derece düşük "20'li yaşlar" akımı için önemli uyarı: Yüz ifadeleriniz kopyalanabilir ABD, Türkiye'yi hukuksuz olarak F-35 programından çıkarmıştı! Çözüm için yeniden diyalog başlayacak ABD, Türkiye'yi hukuksuz olarak F-35 programından çıkarmıştı! Çözüm için yeniden diyalog başlayacak Sedat Peker'e, Tolga Ağar cephesinden cevap geldi: İftiraları reddediyorum, hukuki işlemler başlatacağım Sedat Peker'e, Tolga Ağar cephesinden cevap geldi: İftiraları reddediyorum, hukuki işlemler başlatacağım TFF, Fenerbahçe'nin kural hatası başvurusunu reddetti: İncelendi, kural hatası yok TFF, Fenerbahçe'nin kural hatası başvurusunu reddetti: İncelendi, kural hatası yok Oyuncu Gerard Butler ve sevgilisinin diş romantizmi! Önce temizledi, sonra öpmeye doyamadı Oyuncu Gerard Butler ve sevgilisinin diş romantizmi! Önce temizledi, sonra öpmeye doyamadı
Advertisement