Çankırı'da Ana-Kız Projesi Gerçekleştirildi - Son Dakika

Çankırı'da Ana-Kız Projesi Gerçekleştirildi

16.03.2012 21:53
Çankırı'da Ana-Kız Projesi Gerçekleştirildi, System.String[]

Ana Kız Okuldayız projesi kapsamında Çankırı'nın Yapraklı ilçesinin Yukarıöz Beldesi'nde 120 saatlik Okuma-Yazma eğitimi gören 13 kursiyer bayan sertifikalarına kavuştu.

Ana Kız Okuldayız projesi kapsamında Çankırı'nın Yapraklı ilçesinin Yukarıöz Beldesi'nde 120 saatlik Okuma-Yazma eğitimi gören 13 kursiyer bayan sertifikalarına kavuştu.

Yukarıöz İlköğretim Okulunda düzenlenen törene Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, Yapraklı Kaymakamı Mesut Tabakcıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Petek, İl Özel İdare Genel Sekreteri Hasan Yıldız, İl Emniyet Müdürü Osman Zoroğlu, İl Orman Müdürü Sami Korkmaz, Yapraklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel, daire amirleri, kursiyerler ve öğrenciler katıldı.

Kursiyerlerden Sündüs Han ve Sündüs Çetin öğretmenlerinin verdiği kağıttaki yazıları okudu, kursiyerler okuyabildikleri için çok mutlu olduklarını belirttiler.

Açılış konuşmasında İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Petek, "180 saatlik süre zarfında kursiyer arkadaşlarımız azimle çalıştılar ve hepsi okuma yazmayı öğrendi. Çankırı'da 5 ay önce göreve başladım ben. Göreve başladığımda Ana- Kız Okuldayız kampanyasında Çankırı 81. ildi. Hemen bu proje kapsamındaki çalışmalarımızı hızlandırdık. Yavaş yavaşta meyvelerini toplamaya başlıyoruz ve şimdi Türkiye çapında 74. sıradayız." dedi.

Vali Vahdettin Özcan ise kursiyerleri tek tek tebrik ederek hediyelerini verdi, hatıra fotoğrafı çektirdi. Yapraklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel kendi yaptığı yağlı boya tabloyu Vali Özcan'a takdim etti.

Sertifika töreninin ardında Yukarıöz İlköğretim Okulu'na, Yukarıöz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından 15 bilgisayarlı Bilgisayar Laboratuarının açılışı yapıldı. Bilgisayarları kontrol eden Vali Özcan internette Çankırı Valiliği'nin sitesine girdi.

Çankırı'da Ana-Kız Projesi Gerçekleştirildi
Çankırı'da Ana-Kız Projesi Gerçekleştirildi
Çankırı'da Ana-Kız Projesi Gerçekleştirildi

Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Çankırı'da Ana-Kız Projesi Gerçekleştirildi - Son Dakika


Son Dakika

Efsane aktör Ivan Krasko, kendisinden 48 yaş küçük sevgilisiyle 5.kez nikah masasına oturacak! Efsane aktör Ivan Krasko, kendisinden 48 yaş küçük sevgilisiyle 5.kez nikah masasına oturacak! Sedat Peker'e, Tolga Ağar cephesinden cevap geldi: İftiraları reddediyorum, hukuki işlemler başlatacağım Sedat Peker'e, Tolga Ağar cephesinden cevap geldi: İftiraları reddediyorum, hukuki işlemler başlatacağım Marketlerde 'Tedbirli yeni dönem' başladı! Hangi ürünler yasak, hangi ürünler serbest? Marketlerde 'Tedbirli yeni dönem' başladı! Hangi ürünler yasak, hangi ürünler serbest? Oyuncu Gerard Butler ve sevgilisinin diş romantizmi! Önce temizledi, sonra öpmeye doyamadı Oyuncu Gerard Butler ve sevgilisinin diş romantizmi! Önce temizledi, sonra öpmeye doyamadı El konan 24 lüks otomobille, devleti 27 milyon lira zarara uğrattılar El konan 24 lüks otomobille, devleti 27 milyon lira zarara uğrattılar Bakan Soylu'dan ''Tam kapanma uzayacak mı? '' sorusuna cevap geldi: Böyle bir değerlendirme yok Bakan Soylu'dan ''Tam kapanma uzayacak mı? '' sorusuna cevap geldi: Böyle bir değerlendirme yok Pınar Altuğ'dan takipçisine jet 'Yemek' yanıtı: O yemeği bulamayanlar Instagram'a da giremiyordur Pınar Altuğ'dan takipçisine jet 'Yemek' yanıtı: O yemeği bulamayanlar Instagram'a da giremiyordur Son 6 ayın en yüksek seviyesi! Altının gram fiyatı 485 liradan işlem görüyor Son 6 ayın en yüksek seviyesi! Altının gram fiyatı 485 liradan işlem görüyor
Advertisement