Çankırı'da Çiftçilere Damızlık Koç Dağıtıldı - Son Dakika

Çankırı'da Çiftçilere Damızlık Koç Dağıtıldı

17.05.2016 17:38
Çankırı'da Çiftçilere Damızlık Koç Dağıtıldı, System.String[]

Çankırı Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, "Koyunculuğun Geliştirilmesi ve Irk Islahı Projesi" kapsamında çiftçilere 70 damızlık koç dağıttı.

Çankırı Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, "Koyunculuğun Geliştirilmesi ve Irk Islahı Projesi" kapsamında çiftçilere 70 damızlık koç dağıttı.

Hayvan Pazarı'nda gerçekleştirilen dağıtımda konuşan Çankırı Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Osman Çakır, projenin, koyun ve keçi ıslahı amacıyla bakanlık tarafından 2009 yılından beri devam ettirildiğini söyledi.

Çiftçilere yapılan destekler hakkında bilgi veren Çakır, "Projenin başlangıcından bugüne kadar 434 yetiştiricimize 521 baş damızlık koç dağıtımı ve 24 adet Ankara tiftik keçisi dağıtımı yapılmış olup, bugüne kadarki proje tutarı 512 bin 150 liradır." dedi.

Çankırı Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ahmet Susam ise, koyun ıslahı ve verimliliğini artırmak amacıyla birlik olarak çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Köylerin göç verdiğini ve göçün önüne geçilmesi gerektiğini kaydeden Susam, çiftçilere destek amacıyla bugün 70 koç dağıttıklarını dile getirdi.

Programa katılan Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Başkan Vekili ve Çankırı Ziraat Odası Başkanı Nejat Gamzeli, kura çekerek çiftçilere damızlık koçlarını teslim etti.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Çankırı'da Çiftçilere Damızlık Koç Dağıtıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Protesto sonrası yayıncı kuruluş atağa geçti! Fenerbahçe'den yanıt gecikmedi Sibel Can ve Hakan Altun, şov projesiyle seyircilerin karşısına çıkıyor İçişleri Bakanı Soylu: Polis Arama Kurtarma Birimi'ni cuma günü başlatıyoruz Fenerbahçe, Ankaragücü maçı esnasında yayıncı kuruluşu protesto etti Ani bir kararla ayrılan Hadise ve Kaan Yıldırım sürpriz bir şekilde barıştı Çukur dizisinde Yamaç'a hayatının dayağını atan maskeli dövüşçünün kimliği ifşa oldu DSÖ'den koronavirüs aşısı açıklaması: Dünya feci bir ahlaki başarısızlığın eşiğinde Feci kazada bir aile paramparça oldu: Anne ve oğlu öldü, baba ağır yaralı