Çankırı'da Çocuk Oyunları Şenliği - Son Dakika

Çankırı'da Çocuk Oyunları Şenliği

18.04.2018 16:02
Çankırı'da Çocuk Oyunları Şenliği, System.String[]

Çankırı Belediyesi tarafından düzenlenen "İkinci Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği" törenle başladı.

Çankırı Belediyesi tarafından düzenlenen "İkinci Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği" törenle başladı.

Recep Tayyip Erdoğan Parkı'nda 12 okuldan 238 öğrencinin katılımıyla başlayan şenlikte, mendil kapmaca, yağ satarım bal satarım gibi geleneksel oyunlar oynanacak. İki gün sürecek şenlikte yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin ödülleri de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için düzenlenen törende verilecek.

Belediye Başkanı İrfan Dinç, burada yaptığı açıklamada, geçmişe ve tarihi değerlere sahip çıkmanın önemine vurgu yaptı.

Çocuk oyunlarını da yaşatmak ve yarınlara aktarmak istediklerini ifade eden Dinç, "Bu yüzden her sene geleneksel olarak çocuk oyunları şenliği organize ediyoruz. Bu aslında sadece bir eğlence değil, tarihimize ve geçmişimize bir vefadır. Geleceğimizi aydınlatan bir ışıktır. Yarışmaya katılan yavrularımıza başarılar diliyorum. Birinci olmaya çalışırken bol bol eğlenmeye bakın." dedi.

Şenlikte çocuklara pamuk şekeri ve patlamış mısır ikram edildi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Çankırı'da Çocuk Oyunları Şenliği - Son Dakika


Son Dakika

Galatasaray'da ilk golünü atan Kerem Aktürkoğlu: Rüya gibi bir gün Son Dakika: Galatasaray evinde Hatayspor'u 3-0'la geçti JASAT ekipleri, korkunç cinayeti sokağa çıkma yasağını fırsata çevirerek çözdü Bakan Koca'dan İstanbul'a bir iyi, bir kötü haber: Vaka sayısında yüzde 25 düşüş var, hastane ve yoğun bakımlar halen dolu Ermenistan muhalefeti görevi bırakması için Paşinyan'a 3 gün süre tanıdı Sokak kısıtlaması bile denize girmelerine engel olamadı Kısıtlamada turistlerin keyfine diyecek yoktu! Maskelerini çıkartıp çekirdek çitleyip yerlere attılar Sokağa çıkma kısıtlaması sayesinde İspanya'da vaka sayısı 1 ayda 25 binden 5 bine düştü