Çankırı'da Okuma ve Yazma Öğrenen 13 Kursiyere Sertifika Verildi - Son Dakika

Çankırı'da Okuma ve Yazma Öğrenen 13 Kursiyere Sertifika Verildi

16.03.2012 15:40
Çankırı'da Okuma ve Yazma Öğrenen 13 Kursiyere Sertifika Verildi, System.String[]

Yapraklı'ya bağlı Yukarıöz beldesinde "Ana-Kız Okuldayız Kampanyası" kapsamında açılan kursta okuma ve yazma öğrenen 13 kursiyere sertifikaları verildi.

Yapraklı'ya bağlı Yukarıöz beldesinde "Ana-Kız Okuldayız Kampanyası" kapsamında açılan kursta okuma ve yazma öğrenen 13 kursiyere sertifikaları verildi.

Yukarıöz İlköğretim Okulu'nda gerçekleştirilen sertifika dağıtım törenine Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, Yapraklı Kaymakamı Mesut Tabakçıoğlu, Belediye Başkanı Hasan Basri Avşar, İl Jandarma Komutanı Şakir Uslu, İl Emniyet Müdürü Osman Zoroğlu, Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Petek, Yukarıöz Belde Belediye Başkanı Recep Karaca ve vatandaşlar katıldı.

Tabakçıoğlu, törende yaptığı konuşmada, 3 ay önce 14 kursiyerle başladıkları

"Ana-Kız Okuldayız" kampanyasının sertifika törenine katılmaktan dolayı mutlu olduklarını ifade ederek, "13 kursiyerimiz, okuma ve yazma sertifikası aldı. Bu da bizi çok mutlu etti. Okuma ve yazma bilmeyenlerle ilgili çalışmalarımız sürecek" dedi.

Petek de 3 yıl içerisinde yaklaşık 500 kişinin okuma ve yazma kurslarına katıldığını ifade ederek, "Göreve başladığımız günden bugüne kadar okuma ve yazma konusuna hassasiyet gösterdik. Açtığımız kurslara katılan kişi sayısı 1000'i geçti" diye konuştu.

Kursa katılan 2 kursiyer de yazdıkları teşekkür mektuplarını okudu.

Törenin sonunda Vali Vahdettin Özcan tarafından kursiyerlere sertifikaları dağıtıldı.

- ÇANKIRI

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Çankırı'da Okuma ve Yazma Öğrenen 13 Kursiyere Sertifika Verildi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Üreticilere 1,5 milyar liralık destek ödemesi bugün itibarıyla hesaplara yatacak Üreticilere 1,5 milyar liralık destek ödemesi bugün itibarıyla hesaplara yatacak 16 ünlü isimden ilham alan cerrahlar 'mükemmel kadın'ı çizdi 16 ünlü isimden ilham alan cerrahlar 'mükemmel kadın'ı çizdi 10 metrelik çukur, tarladaki çiftçileri korkutuyor 10 metrelik çukur, tarladaki çiftçileri korkutuyor Efsane aktör Ivan Krasko, kendisinden 48 yaş küçük sevgilisiyle 5.kez nikah masasına oturacak! Efsane aktör Ivan Krasko, kendisinden 48 yaş küçük sevgilisiyle 5.kez nikah masasına oturacak! Sedat Peker'e, Tolga Ağar cephesinden cevap geldi: İftiraları reddediyorum, hukuki işlemler başlatacağım Sedat Peker'e, Tolga Ağar cephesinden cevap geldi: İftiraları reddediyorum, hukuki işlemler başlatacağım Marketlerde 'Tedbirli yeni dönem' başladı! Hangi ürünler yasak, hangi ürünler serbest? Marketlerde 'Tedbirli yeni dönem' başladı! Hangi ürünler yasak, hangi ürünler serbest? Oyuncu Gerard Butler ve sevgilisinin diş romantizmi! Önce temizledi, sonra öpmeye doyamadı Oyuncu Gerard Butler ve sevgilisinin diş romantizmi! Önce temizledi, sonra öpmeye doyamadı "İmamoğlu'nu ben şikayet ettim" diyen Tokatspor Kulübü Başkanı'nı, Cumhurbaşkanlığı İletişim Dairesi Başkanlığı yalanladı
Advertisement