Çankırı Şehitlerine Ağlıyor - Son Dakika

Çankırı Şehitlerine Ağlıyor

18.02.2016 11:55
Çankırı Şehitlerine Ağlıyor, System.String[]

Ankara'daki dün düzenlenen bombalı terör saldırısında şehit olanlardan bir astsubay ile sivil memurun Çankırı nüfusuna kayıtlı olduğu belirlendi.

Ankara'daki dün düzenlenen bombalı terör saldırısında şehit olanlardan bir astsubay ile sivil memurun Çankırı nüfusuna kayıtlı olduğu belirlendi.

Merasim Sokak'taki saldırıda mesai sonrası servis aracı içinde bulunduğu sırada şehit olanlardan Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nda sivil memur olarak çalışan Cumali Akman'ın Çankırı Merkez Balıbağı Köyü nüfusuna, Hava Astsubayı Mehmet Koray Pınar'ın Çankırı'nın Ilgaz ilçesi nüfusuna kayıtlı olduğu belirtildi. Çankırılı şehitlerden evli ve 1 çocuk babası Cumali Akman'ın cenazesi ikindide Hoca Ahmet Yesevi Camii'nde kılınacak cenaze namazı ardından Sarıbaba Mezarlığı'na defnedilecek. Hava Astsubay Koray Pınar'ın cenazesinin ise Bursa'nın Gemlik İlçesi'nde yaşayan ailesinin isteği üzerine Gemlik'e defnedileceği kaydedildi. Çankırı Valisi Vahdettin Özcan yayımladığı taziye mesajında, şöyle dedi:

"Dün gece Ankara'da meydana gelen hain saldırıda şehit olan asker ve sivil vatandaşlarımıza rahmet dilerim. Allah milletimizi korusun. Dirlik ve birliğimizi daim kılsın. Şu bilinmelidir ki Türk milleti bu badireleri aşacak güç ve metanettedir. Aynı saldırıda şehit olan Çankırılı hemşerilerimiz Hava Astsubayı Koray Pınar ve Askeri Sivil Personel Cumali Akman'a Allah'tan rahmet, yakınlarına ve aziz Çankırılılara sabır ve başsağlığı dilerim."

28 kişinin hayatını kaybettiği ve 61 kişinin de yaralandığı saldırı ile ilgili Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç de saldırılardan büyük bir üzüntü duyduklarını ancak, bu saldırıların Türk Milleti'ni birbirine daha da birleştireceğini, bu eylemleri yapanların ve arkasındaki güçlerin amaçlarına asla ulaşamayacaklarını söyledi.

Ilgaz Belediye Başkanı Arif Çayır'da, Ankara saldırısında Ilgazlı Hava Astsubay Koray Pınar'ın şehit olduğu ve büyük bir üzüntü içinde olduklarını belirterek, "Şehidimizin ailesi Bursa Gemlik'te yaşıyor. Cenazesi ailenin isteği ile Gemlik'e defnedilecek. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum" dedi.

- Çankırı

Çankırı Şehitlerine Ağlıyor
Çankırı Şehitlerine Ağlıyor
Çankırı Şehitlerine Ağlıyor

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Çankırı Şehitlerine Ağlıyor - Son Dakika


Son Dakika

Camideki görüntü İlber Ortaylı'yı kızdırdı: Bu ne zevksizlik Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Wilders hakkında suç duyurusu Son Dakika: Yükselişleri durdurulamıyor! Dolar ve euro yeni güne de rekorla başladı Ermenistan ordusunun hali içler acısı! Sahte koronavirüs raporuyla ordudan kaçıyorlar Hollandalı sigorta şirketi Aegon, Türkiye birimini satıyor Hatay'daki patlama sonrası İskenderun Emniyet Müdürü uzun namlulu silahla sokağa inip terörist peşine düştü Oğlu tarafından bıçaklanan baba, eşini arayıp ''Alo hanım, oğlum beni bıçakladı'' dedi Hatay'daki saldırıdan yeni görüntüler! İkinci teröristin etkisiz hale getirilme anı kamerada