Son Dakika Haberleri: Çankırılı Kadınlardan Mehmetçiğe Destek Mitingi

Çankırılı Kadınlardan Mehmetçiğe Destek Mitingi

2 yıl önce

Vali Hamdi Bilge Aktaş'ın eşi Seval Aktaş, Belediye Başkanı İrfan Dinç'in eşi Zeynep Perihan Dinç ve kadın sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri önderliğinde bir araya gelen Çankırılı kadınlar Afrin'deki Mehmetçiğe destek için miting düzenledi.

Çankırılı Kadınlardan Mehmetçiğe Destek Mitingi, System.String[]

Vali Hamdi Bilge Aktaş'ın eşi Seval Aktaş, Belediye Başkanı İrfan Dinç'in eşi Zeynep Perihan Dinç ve kadın sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri önderliğinde bir araya gelen Çankırılı kadınlar Afrin'deki Mehmetçiğe destek için miting düzenledi.


Türkiye'nin sınır güvenliğini sağlamak, Doğu Akdeniz'e ulaşmayı hedefleyen PKK terör kuşağını tamamen engellemek, Fırat Kalkanı Harekatı'nın devamlılığını sağlamak amacı ile, Türk silahlı Kuvvetlerinin(TSK) başlatmış olduğu "Zeytin Dalı Harekatı"na manevi destek vermek, ordunun yanında olduğunu göstermek için genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla, çocuğuyla binlerce Çankırılı Atatürk Anıtı'nda toplandı.


Toplanan kalabalık adına Memur-Sen Konfederasyonu Çankırı Kadın Kolları Başkanı Mehtap Meydaneri konuşma yaptı. Meydaneri, "Herkesin bir sevdası vardır ya, vatan sevdası bizde bambaşka. Önce ninni oldu kulaklarımızda, yüreğimize işledi, anaların yanık seslerinde, sonra destanlar dinledik, göğsünde madalyasıyla, ruhları şaha kalkmış, vatan sevdalısı, gazi dedelerimizden. Elimizden tuttu ağabeylerimiz gururla okuduk mezar taşlarını. Mehmetoğlu Ali, Alioğlu Yusuf, Yusufoğlu Abdullah. Oyunlar oynarken çocuk yüreklerimizle, 'Vatan kutsaldır' dedi babalarımız, çalışkanlığı aşıladı analarımız, Hak yolunu öğretti hocalarımız. ve biz vermedik oyunlarımızda bile vatanımızı kimselere. Bizler, 'Vatan sağ olsun' diyen kınalı kuzular yetiştirdik ve yetiştirmeye devam edeceğiz, bu vatan uğrunda, ardına bakmadan yollara düşen, şimşek gibi çakan, sel gibi coşan, huduttan hududa sel olup koşan gözü pek evlatlarımız ile gurur duyuyoruz. İnanıyoruz ki Afrin'de de barış, güven ve huzur dolu günler yakındadır" dedi.


AFRİN'E TÜRK BAYRAĞI GÖNDERDİLER


Meydaneri'nin konuşmasının ardından minik öğrenciler Tahire İrem Mercan ve Selim Aktaş, Afrin'e gönderilmek üzere dikilen Türk bayrağını Jandarma Kıdemli Yüzbaşı Ergin Yılmaz'a teslim etti.


Daha sonra Çankırı Valiliği, Çankırı Belediyesi, kadın sivil toplum kuruluşları tarafından Zeytin Dalı Harekatı başladığından bugüne kadar yapılan hatmi şeriflerin duası Çankırı il Müftü Yardımcısı Dr. Abdullah Sağır tarafından yapıldı.


Ardından bu vatan uğrunda can vermiş tüm şehitlerin manevi huzurunda, kadınların dualarıyla dikilen Türk bayrağı göndere çekilmek üzere saygı duruşuna bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.


(Hilmi Çelikel/ İHA)

Haber Yayın Tarihi: 06.02.2018 05:11 Kaynak: İHAYüksekokul binasından atlayarak intihar eden öğretim görevlisiyle ilgili acı gerçek
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Macron'a Libya tepkisi: Sen niye bunun üzerinde bu kadar duruyorsun? Zina nedeniyle değnek cezasına çarptırılan genç infazda bayıldı, ancak ceza tamamlandı