Canlı Yayında Meydan Okudu! - Son Dakika

Canlı Yayında Meydan Okudu!

19.01.2012 00:04
Canlı Yayında Meydan Okudu!, System.String[]

Twitter'da aldığı ırkçı mesajlara karşılık çok konuşulacak bir iddiada bulunan Ahmet Hakan, canlı yayında fena patladı.

Ahmet Hakan, Twitter'da aldığı Ermeni karşıtı ırkçı tweetler karşısında meydan okuyarak "canlı yayında 'Ermeniyim, zoruna mı gitti' diyeceğim..." iddiasında bulunmuştu. Ahmet Hakan dediğini yaptı.

Tarafsız Bölge'de Dink cinayetini ve mahkeme kararını masaya yatıracaklarını duyuran Ahmet Hakan aldığı ırkçı tweetler karşısında şoke olmuş ve "Bu akşam canlı yayında "Ermeniyim, zoruna mı gitti" diyeceğim.." demişti. Programda duyurduğu gibi Dink cinayeti ve mahkeme kararını tartışmaya açan Hakan, yayının açılışında Twitter'daki polemiğe değinmedi. Ancak kapanışa doğru konuyu gündeme getiren Ahmet Hakan hem söylediğini yaptı, hem de toplumdaki Ermeni algısının dayandığı ırkçı tavrı eleştirdi.

"İnanılmaz bir tepki aldım. 'Hrant Dink kim ki? Çocuğa müebbet hapis verdiler işte daha ne istiyorsunuz?' gibi diye tepkiler aldım. Sonra 'Hepimiz Ermeniyiz' dedim ve gerçekten inanılmaz tepkiler aldım. Gördüm ki insanlar Ermeni olmayı bir hakaret, bir küfür olarak algılıyor.

Birine Ermeni demek tek başına çok büyük bir hakaret oluyor. 'Sen Ermeni misin?' sorusu bir küfür gibi soruluyor. Ben de bunların üstüne bu kez 'Canlı yayında Ermeniyim zoruna mı gitti diyeceğim?' dedim ve çok daha da büyük tepki aldım. İşte buradan söylüyorum 'Ben Ermeniyim'. Bana diyorlar ki "Sen Erivan'da 'ben Türküm' diye bağırabilir misin?" Eğer bağıramazsam bu Erivan'ın ayıbı olur. İstanbul'da 'Ben Ermenyim' diyebiliyorsam bu da İstanbul'un şerefi olsun."

Canlı Yayında Meydan Okudu!

- Kaynak: Diğer

Son Dakika Güncel Canlı Yayında Meydan Okudu! - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Bıçaklı kavgada kalbi duran şahıs, hastanede yaşama döndürüldü Rıdvan Dilmen'den ilginç penaltı yorumu: Futbolcular manikür yaptırmalı İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu'ndan Ümit Özdağ'a jet yanıt: Niyetiniz ve pazarlıklarınız ifşa olmuştur Aniden yola çıkan koyun sürüsünün sebep olduğu kazada 2 kişi öldü, 2 kişi yaralandı İflas kararı verilen İstanbul Bilişim'in raporu, aile hesabına milyonlarca liranın gönderildiğini ortaya çıkardı ABD, Karabağ savaşına dahil oldu! Pompeo, Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanlarını ülkesine davet etti Suudi Arabistan'da Türk mallarına boykota ülkenin en büyük süpermarket zinciri de katıldı İmamoğlu'nun 2020 diye paylaştığı fotoğraf 2014 yılına ait çıktı