Çapkın: 22 Taciz Olayına El Koyduk - Son Dakika

Çapkın: 22 Taciz Olayına El Koyduk

9 yıl önce

İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, İstanbul'da çeşitli noktalarda yapılan yılbaşı kutlamalarında, polisin 22 taciz olayına el koyduğunu bildirdi.

Çapkın: 22 Taciz Olayına El Koyduk, System.String[]

İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, İstanbul'da çeşitli noktalarda yapılan yılbaşı kutlamalarında, polisin 22 taciz olayına el koyduğunu bildirdi.


Çapkın, Atatürk Havalimanında, basın mensuplarının İstanbul'daki yılbaşı kutlamalarına ilişkin sorularını yanıtladı.


Bu yıl meydana gelen olaylarda geçen yıla göre önemli ölçüde azalma görüldüğünü kaydeden Çapkın, şöyle dedi.


"Yılbaşı gecesinde 22 taciz olayına el koyduk. Bunların 17'sinin şikayetçileri var. Geçen sene 68 taciz olayı olmuştu. 11'inin şikayetçisi vardı ve tutuklanmıştı. Bu yıl her yerde vardık ve önemli tedbirler aldık. Ayrıca bir gasp ve kapkaç olayı oldu. Her ikisinin sanıkları da suçüstü yakalandı."


Çapkın, alınan tedbirlerin ve basının konuya gösterdiği duyarlılığın olay sayısının önceki yıllara göre azalmasında önemli rol oynadığını belirterek, "Son yılların en huzurlu yılbaşı kutlamaları gerçekleşti. Bundan sonra bu tür olayların daha da azalacağına, belki hiç olmayacağına inanıyorum" diye konuştu. - İSTANBUL

Haber Yayın Tarihi: 01.01.2012 02:11 Kaynak: AASon Dakika

Servis şoförüne taciz dayağı! Polis ekipleri yarı çıplak halde buldu
Ek ödeme oranı yüzde 10'a çıkarılırsa emeklilerin maaşları 59 ile 361 TL arasında artacak Bakan Ziya Selçuk'tan Atakan açıklaması: Bir çocuğun bu kadar sosyal medyada yer almasını onaylamıyoruz