Çaresizliğin bu kadarı: SMA hastası bebeğin annesi canına kıydı - Son Dakika

Çaresizliğin bu kadarı: SMA hastası bebeğin annesi canına kıydı

20.11.2021 17:03
Çaresizliğin bu kadarı: SMA hastası bebeğin annesi canına kıydı

Eskişehir Tepebaşı'nda yaşayan ve SMA Tip-1 hastası olan Muzaffer Emin Kiraz'ın annesi Emine Kiraz yaşamına son verdi. Sanatçı Haluk Levent olayı "Annemiz çaresizlikten canına kıydı" ifadeleriyle duyurdu.

UZUN SÜREDİR OĞLUNUN TEDAVİSİ İÇİN ÇIRPINIYORDU

Oğlunun tedavisi için uzun süredir kampanya düzenleyen ancak gerekli parayı toplayamayan Emine Kiraz'ın kendisini asarak yaşamına son verdiği öğrenildi. Emine Kiraz'ın canına kıymadan önce hastanede tedavi gören oğluyla birlikte çekilen fotoğrafını, "Evladım ile çekildiğim son fotoğraf. Kokusuna hasretim benden ayrı yoğun bakım odalarında acı içinde. Bir anne olarak yalvarıyorum yardım edin. Ben evladımı kaybetmekten çok korkuyorum. Bu acıyı yaşadım bir daha yaşamaya dayanamam. Lütfen elimizden tutun sizlere ihtiyacımız var. Muzaffer evini özledi, annesini özledi, ailesini özledi. Bilmediği yerde bilmediği cihazlar içinde küçücük bedeni ile" notuyla paylaştı görüldü.

HALUK LEVENT DUYURDU

SMA'lı hastalar için kampanyalar düzenleyen AHBAP Derneği Genel Başkanı, sanatçı Haluk Levent, Emine Kiraz'ın ölümünü sosyal medya hesabından "Annemiz çaresizlikten canına kıydı" ifadeleriyle duyurdu. Haluk Levent, "İşin içinden çıkamıyoruz. SMA çocukları için TV programı dahi yaptım. Ama olmuyor. 2 milyon dolar toplandı Perşembe günü. Her hafta 1 çocuğumuzu kurtarırız diye düşündüm. Ama zaman yetmiyor. Anneler intihar ediyor. Böyle olmayacak. Bir kaynak lazım. Eksik olan 90 milyon dolar lazım" diyerek yetkililere seslendi.

DAHA ÖNCE DE ÇOCUĞUNU AYNI HASTALIKTAN KAYBETTİ

Emine Kiraz'ın 10 yıl önce diğer çocuğunu da SMA hastalığından kaybettiği öğrenildi.

YORUMLAR (2)
500

Son Dakika 3. Sayfa Çaresizliğin bu kadarı: SMA hastası bebeğin annesi canına kıydı - Son Dakika


Advertisement