Carlyle, Bahçeşehir Kolejleri'ne Ortak Oldu - Son Dakika

Carlyle, Bahçeşehir Kolejleri'ne Ortak Oldu

04.01.2012 10:49
Carlyle, Bahçeşehir Kolejleri'ne Ortak Oldu

Carlyle Grubu, Türkiye'nin özel öğretimdeki lider kurumu Bahçeşehir Kolejleri'ne %48 oranında ortak oldu.

Dünyanın en büyük finansal yatırımcılarından Carlyle'ın dünyanın farklı bölgelerinde eğitim alanında yatırımları bulunuyor.

Bahçeşehir Kolejleri Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel, konuyla ilgili değerlendirmesinde " Türkiye'nin eğitim sektöründe dünya standartlarına ulaşması için küresel yatırımcılara ihtiyacı bulunuyor. Bu amaçla uzun zamandır süren görüşmeler sonucunda dünyanın en önemli yatırım gruplarından biri olan Carlyle Grubu ile ortak yatırım yapma kararı almıştık. Bugün tüm resmi işlemleri tamamlayarak anlaşmaya varmış bulunuyoruz" dedi.

Carlyle'ın dünyanın birçok ülkesinde çok büyük yatırımlar yapan bir grup olduğunun altını çizen Yücel, "Eğitim alanında da pek çok yatırımı bulunan Carlyle Grubu'nun, Türkiye'de eğitim sektörüne bizimle girmesi büyük bir gurur kaynağıdır" diye konuştu. Yücel "Ülkemizdeki çocukların daha kaliteli bir eğitime ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Amacımız hem Türkiye'de kaliteli eğitimi daha fazla öğrenciye ulaştırmak, hem de eğitim anlayışımızı ve geleneklerimizi tüm dünyaya açmaktır. Bu anlaşma ile Bahçeşehir Kolejleri, Türkiye'nin en çok ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan eğitim sektörüne ilk kez bir uluslararası yatırımcının gelmesine vesile olmuştur. Bahçeşehir Kolejleri, eğitim, öğretim, ilke ve prensiplerini aynı şekilde uygulamaya devam edecektir. Yapılan bu ortaklığın Türkiye'ye hayırlı olmasını diliyorum." şeklinde beyanda bulundu.

'Bahçeşehir Kolejleri yönetimi ile daha güçlü bir eğitim kurumu yaratma çalışmalarına başlamak için sabırsızlanıyoruz'

Carlyle'ın Bölge Genel Müdürü Walid Musallam konuyla ilgili açıklamasında "Türkiye'de özel öğretime olan ihtiyaç, nüfus büyümesi ve gelir düzeyinin yükselmesi gibi bir takım faktörlere bağlı olarak hızla artıyor. Bahçeşehir Kolejleri, özel öğretim alanında markalaşmış saygıdeğer bir isimdir. Bahçeşehir Kolejleri ile ortak olmaktan büyük heyecan duyuyor ve birlikte çalışmalara başlamak için sabırsızlanıyoruz." ifadelerine yer verdi.

Carlyle'ın Türkiye Yatırımlarından Sorumlu Genel Müdürü Can Deldağ ise "Büyük potansiyeli olduğuna inandığımız bu kurum ile ortak olmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Bahçeşehir Kolejleri'nin eğitim standartlarını daha da geliştirmek ve ülke genelinde okul sayısını artırarak bu başarının devamını sağlamayı hedefliyoruz." diye konuştu.

1994'te Bahçeşehir Eğitim Grubu bünyesinde kurulan Bahçeşehir Kolejleri, Türkiye'de gelişmekte olan özel öğretim sektöründe anaokul, ilk ve orta dereceli okul alanlarında lider isimlerden biri haline geldi. 2011 yılı itibariyle bünyesinde 34 anaokulu, 20 ilköğretim okulu ve 11 lise bulunan Bahçeşehir Kolejleri'nde yaklaşık 12 bin öğrenci okumaktadır.

Özel öğretim alanında deneyimli bir yatırımcı olan Carlyle'ın sektördeki son yatırımları şöyle: dünyanın en büyük özel öğretim kurumu olarak 30 yıldır ABD'de faaliyet gösteren ve Phoenix Üniversitesi de dahil olmak üzere bünyesinde birçok özel öğretim kurumunu bulunduran Apollo Group, Çin'in özel yüksek öğretim hizmeti sağlayıcılarından HaoYue Education Group, İngiliz dili öğretim hizmetleri sunan küresel operatör Wall Street Institute, Meksika'da dört kampusu bulunan özel üniversite Universidad Latinoamericana ve Doğu Çin'in önde gelen dil eğitimi zincirlerinden NeWorld Education Group.

Carlyle Grubu

Carlyle Grubu, 30 Eylül 2011 itibariyle 89 ayrı fon altında idare edilen 148 milyar dolarlık aktife sahip küresel bir alternatif yatırım yönetimi firmasıdır. Carlyle dünyanın hemen her bölgesinde havacılık, savunma sanayii ve kamu hizmetleri, perakende, enerji, finansal hizmetler, sağlık, imalat, teknoloji & ticaret hizmetleri, telekomünikasyon & medya ve ulaşımın da aralarında bulunduğu çeşitli sektörlerde uzmanlık geliştirmiştir. Carlyle Grubu'nun altı kıtada 33 bürosu ve 1.200'ün üzerinde çalışanı bulunmaktadır. http://www.carlyle.com/

Bahçeşehir Kolejleri

Bahçeşehir Kolejleri, Türkiye'de hızla gelişmekte olan özel eğitim sektöründe anaokul, ilk ve orta dereceli okul düzeylerinde hizmet veren önde gelen eğitim kurumlarındandır. 2007-08 döneminde yaklaşık 2.700 olan öğrenci sayısı, 2011-12 eğitim-öğretim yılında yaklaşık 12 bine ulaşmıştır.

Kaynak: Bültenler
YORUMLAR
500
Milli tekvandocular, Çin'de düzenlenecek Grand Slam Şampiyonları Serisi'nde tatamiye çıkacak Milli tekvandocular, Çin'de düzenlenecek Grand Slam Şampiyonları Serisi'nde tatamiye çıkacak Yürüyerek Çin'e gitmeyi hedefleyen İtalyan gezgin, seyahatinin ikinci ayağı için hazır Yürüyerek Çin'e gitmeyi hedefleyen İtalyan gezgin, seyahatinin ikinci ayağı için hazır Çin pazarına PttAVM ile ücretsiz giren Türk firmaları ürünlerini daha kolay satacak Çin pazarına PttAVM ile ücretsiz giren Türk firmaları ürünlerini daha kolay satacak

Son Dakika Güncel Carlyle, Bahçeşehir Kolejleri'ne Ortak Oldu - Son Dakika


Advertisement