Çarşamba Pazarpark'a Görkemli Açılış - Son Dakika

Çarşamba Pazarpark'a Görkemli Açılış

14.03.2014 15:36
Çarşamba Pazarpark'a Görkemli Açılış

Osmangazi'nin Ödüllü Projesi Çarşamba Pazarpark, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın Katıldığı Törenle Açıldı.

Osmangazi Belediyesi'nin, mimarisi ile fark yaratan ve Türkiye'ye örnek olan projesi ödüllü projelerinden Çarşamba Pazarpark, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç'ın katıldığı törenle açıldı.

Törende konuşan Başbakan yardımcısı Bülent Arınç, "Osmangazi Çalışıyor, Mustafa Dündar çalışıyor. Bu hizmetlerin en güzel örneklerinden birini, bu gün halkımızın hizmetine açıyoruz. Bursa'ya hayırlı olsun" dedi.

Türkiye'nin ve Bursa'nın en modern kapalı Pazar alanlarından birisi olan, Ak Parti Genel Merkezi'nin Türkiye genelinde düzenlediği 'Yaşanabilir ve Estetik Şehirler' temalı yarışmasında jüri özel ödülüne layık görülerek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından da övgüyle söz edilen Çarşamba Pazarpark, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın da katıldığı törenle resmi olarak açıldı. Açılış töreninde konuşan Arınç, Çarşamba Pazarpark'ın Bursa'da yaşanan trafik yoğunluğu ve otopark sorununun çözümüne çok büyük katkı sağlayacağını söyledi. Arınç, "Osmangazi çalışıyor, Mustafa Dündar çalışıyor. Sayın başkan, mimarisi, estetiği ve fonksiyonel kullanımı ile Bursa'ya çok önemli bir eser kazandırmış. Kendisini kutluyorum" dedi.

"OSMANGZA ÇALIŞIYOR, DÜNDAR ÇALIŞIYOR"

Şehirlerde artan araç sayısı ve trafik yoğunluğunun, otopark yapmayı artık zorunlu hale getirdiğini ifade eden Bülent Arınç, "21 yüzyılda artan bu yoğunluk karşısında, kaldırımları, sokakları vatandaş kulansın diyorsak, otoparkları yapmak zorundayız. Pazar yerlerini dar sokaklardan, yağmurdan çamurdan kurtarmak istiyorsak, böyle tesisleri yapmak zorundayız. Mustafa başkan da, bunu en güzel şekilde yapıyor. Vatandaşlarımızı, esnafımızı sağlıklı ve modern tesislerde alışveriş yapma imkanına kavuşturuyor" dedi. Arınç, kürsüde konuşurken, Osmangazi Belediyesi'nin yayınlarından Hisar dergisini eline alarak, "Başkan Dündar'ı çalışmıyor diyenler, eline Hisar Dergisi alıp bir baksın. Osmangazi'de neler yapmış bir görsün. İnşlah, önümüzdeki dönemde de, başarılı çalışmalarına devam edecek. Biz buna güveniyoruz. Osmangazi buna inanıyor. İnşallah 30 Mart'tan sonra da yepyeni tesislerin açılışlarında böyle hep beraber olacağız" diye konuştu.
"HEDEFLERİMİZİ İKİYE KATLADIK"
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, AK Parti Bursa Milletvekili Canan Candemir Çelik, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun, İlçe Başkanı Cihat Çini ve çok sayıda davetlinin katıldığı açılış töreninde konuşan, Osmangazi Belediye başkanı ve AK Parti Osmangazi Belediye Başkan Aadayı Mustafa Dündar, "Bu dönem, Osmangazi ilçe tarihinin enlerine imza attık. Hedeflerimizi ikiye katladık. Geride bıraktığımız 5 yılda şehrimize yeni mimari anlayış getirecek, tarihi dokuyu destekleyecek birçok projeyi hayata geçirdik. Otoparklarımız, yaşam alanlarımız, sosyal tesislerimiz, kültür merkezlerimiz ve tüm projelerimizi bu düşünce ile oluşturduk. İşlevsel, kullanışlı, en çok da Osmangazi'ye nefes aldıran çalışmalar olmasına özen gösterdik" dedi.

"MİMARLARA ÖZGÜRLÜK GETİRDİK"

5 yılda Osmangazi'nin otopark kapasitesini yüzde yüz artırdıklarını, dar ve sıkışık yapılaşmanın olduğu bölgelerde otopark alanı oluşturmak için, 25 bin 695 metrekare alan kamulaştırdıklarını ifade eden Başkan Dündar, "Biz, bu dönem Osmangazi'de mimarlara özgürlük getirdik. Çarşamba PazarPark, hem şehir mimarisine ve estetiğine katkı sağlayacak, hem de bölgenin pazar alanı, otopark ve sosyal alan ihtiyacına cevap verecek bir çalışma oldu" dedi.

"ÖDÜLLÜ PROJE"

23 bin metrekare alan üzerine kurulan Çarşamba PazarPark'ın, tarihi doku uyumu gözetilerek inşa edildiğini, hiçbir rampa kullanmadan doğal eğimle yerin 18 metre altına inilerek 360 araç kapasiteli otopark inşa edildiğini söyleyen Dündar, "Otoparkın yanı sıra 200 pazarcı tezgahının yer aldığı 6 bin metrekare pazar alanına sahip. Çarşamba PazarPark, özgünz mimarisinin yanında Bursa kent siluetine saygılı formuyla sağlıklı bir kentleşmenin Bursa'daki önemli örneklerinden biri olmuştur. Bu nedenle geçtiğimiz yıl Mart ayında Ak Parti Yerel Yönetimler Sempozyumu'nda da Jüri özel ödülüne layık görüldü. 9 milyon 657 bin TL kaynak kullanılarak Osmangazi'ye kazandırdığımız Çarşamba PazarPark, mahallemize ve Bursa'ya hayırlı olsun" dedi.

"YARININ SORUMLULUKLARINI TAŞIYORUZ"

Konuşmasında, önümüzdeki döneme ilişkin projelerine de değinen Başkan Dündar, "İnşallah önümüzdeki dönemde de tarihi mirası korunmuş, yeşili doğası ve sosyal alanları ile örnek bir Osmangazi oluşturmak için, bitmeyen bir heyecanla aralıksız çalışmaya devam edeceğiz. Gelecek 5 yıl için planladığımız Osmangazi'de, artık otoparklardan söz etmiyoruz.

Çünkü artık her projemiz otoparkıyla, çevre düzenlemesiyle, sosyal donatı alanlarıyla birlikte yükselecek. Otoparklar ve yaşam merkezleri oluşturmak bizim doğal işimiz haline geldi. Biz artık planlanmış bir geleceği güvenle inşa etme yolundayız. Ne yapacağımızı ve nasıl yapacağımızı biliyoruz. Bugüne karşı sorumlu olduğumuz kadar yarını inşa etmenin de sorumluluğunu omuzlarımızda taşıyoruz. Bunun için Osmangazi'de yapacak çok işimiz var" diye konuştu. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'de, Büyükşehir ve Osmangazi'de hizmetlerin kesintisiz bir şekilde süreceğini, Bursa halkının bunun için gerekli desteği vereceğinden emin olduğunu söyledi.

AK Parti'li Ünal, koronavirüse yakalandı AK Parti'li Ünal, koronavirüse yakalandı '2023'te 23 milyon üye' hedefi toplantısı yapıldı '2023'te 23 milyon üye' hedefi toplantısı yapıldı Meclis tatile girdi, Vekil Toprak sahaya indi Meclis tatile girdi, Vekil Toprak sahaya indi
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Çarşamba Pazarpark'a Görkemli Açılış - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement