CAS'ın Trabzonspor kararı sonrası Fenerbahçe'den ilk açıklama - Son Dakika

CAS'ın Trabzonspor kararı sonrası Fenerbahçe'den ilk açıklama

6 ay önce

CAS, Trabzonspor'un 2010-11 sezonu için yaptığı başvuruyu, "Trabzonspor'un şampiyon ilan edilmesinin izin verilmesine dair hiçbir yasal hüküm bulunmuyor" diyerek reddetmişti. Bu karar sonrası Fenerbahçe, ""Bu sonuçla Fenerbahçemizin alın teri ile kazandığı 2010-2011 sezonu şampiyonluğu 'bir kez daha' tescillenmiş" açıklamasını yaptı.

Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi CAS, Trabzon spor'un 2010-11 sezonu için yaptığı başvuruyu reddetmişti. Karar sonrasında Fenerbahçe Kulübü, resmi siteden açıklama yayınladı.

Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'nin (CAS), Trabzonspor Kulübü'nün 2010-2011 sezonuna ilişkin yaptığı başvuruyu reddetmesinin ardından Fenerbahçe, karar hakkında açıklama yaptı.

İşte Fenerbahçe'nin yaptığı açıklama;

"Trabzonspor Kulübü'nün 2010-2011 sezonuna ilişkin iddialarda bulunarak TFF, FIFA ve Kulübümüz aleyhine CAS nezdinde açmış olduğu dava, CAS tarafından reddedilmiştir. Bu sonuçla Fenerbahçemizin alın teri ile kazandığı 2010-2011 sezonu şampiyonluğu 'bir kez daha' tescillenmiştir. Tüm camiamızın ve spor kamuoyunun bilgisine sunarız" ifadeleri kullanıldı.

CAS'TAN TRABZONSPOR'A OLUMSUZ YANIT

CAS, Trabzonspor'un 2010-11 sezonu ile ilgili yaptığı itirazı reddetti. CAS; "Trabzonspor'un şampiyon ilan edilmesinin izin verilmesine dair hiçbir yasal hüküm bulunmuyor" ifadelerini kullandı.

CAS'ın Trabzonspor kararı sonrası Fenerbahçe'den ilk açıklama
CAS, Trabzonspor'un şampiyonluk başvurusunu reddetti

Trabzonspor'da Sosa kanunları! 1000'er euro ceza kesti

Digitürk'ten tarihi rest: Bu anlaşma sürdürülemez

Wilfried Bony, Süper Lig ekibiyle anlaştı

Haber Yayın Tarihi: 30.07.2019 02:38 

YORUMLAR


Son Dakika

Ferdi Tayfur, dün akşam bir anda dünyada gündem oldu
Firari FETÖ'cü Hakan Şükür: Dolandırıldım, tüm birikimim gitti Cenk Tosun'un golünün ardından İngilizler "Türkiye" diye bağırdı

Son Dakika Haberleri