CAS'tan çifte standart! Onlara var Trabzonspor'a yok - Son Dakika

CAS'tan çifte standart! Onlara var Trabzonspor'a yok

31.07.2020 07:53
CAS'tan çifte standart! Onlara var Trabzonspor'a yok, System.String[]

Spor Arena / Ayhan TURGUT - Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) Trabzonspor ile ilgili verdiği kararla aynı sezon içerisinde iki farklı kulüp arasında nasıl çifte standart uyguladığını tüm dünyaya göstermiş oldu.

Spor Arena/ Ayhan TURGUT - Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) Trabzonspor ile ilgili verdiği kararla aynı sezon içerisinde iki farklı kulüp arasında nasıl çifte standart uyguladığını tüm dünyaya göstermiş oldu. CAS temmuz ayının ortasında UEFA'nın Manchester City'ye Finansal Fair Play kurallarına uymadığı gerekçesiyle verdiği 2 sezon Avrupa kupalarından men kararını kaldırırken bu duruma başta Jürgen Klopp ve Jose Mourinho olmak üzere İngiltere'de büyük tepki gösterilmişti.

Yaptıkları itirazlarda o kulüpleri haklı buldu

Trabzonspor'un tüm rakamları açıkça ortaya koyarak yaptığı başarılı savunmaya rağmen skandal karara imza atan CAS'ın daha önce Avrupa devleri ile ilgili verdiği kararlarla da tartışma yaratmıştı. Temsilcimizle ilgili kararda adeta UEFA'nın onay mekanizması gibi hareket eden CAS, City'den önce de diğer dünya devleri PSG'nin limitleri aşan harcamaları ile ilgili aldığı cezayı kaldırmış Milan'ın da Avrupa'dan men edilmesiyle ilgili olarak yaptığı itirazda İtalyan temsilcisini haklı olduğu yönünde karar vermişti.

Fırtına gerekçeli kararı inceliyor

Trabzonspor, CAS'ın gerekçeli kararınının açıklandıktan 2.5 saat sonra kulübe ulaştığını açıkladı. Yapılan resmi açıklamada ise "CAS'ın internet sitesindeki söz konusu açıklamadan 2,5 saat sonra kulübümüze ilettiği 45 sayfalık gerekçeli karar avukatlarımız tarafından incelenmektedir. Bu incelemenin ardından kamuoyuna gerekli bilgilendirme yapılacaktır" denildi.

CAS'tan çifte standart! Onlara var Trabzonspor'a yok

Kaynak: Hürriyet

Son Dakika Spor CAS'tan çifte standart! Onlara var Trabzonspor'a yok - Son Dakika Spor


YORUMLAR

Son Dakika

1 Aralık'tan itibaren onayı olmayan vatandaşa ticari mesaj ve e-posta gönderilemeyecek F.Bahçe'ye Mesut Özil müjdesi! Kariyerine Avrupa'da devam edecek Esnafa faturalar ve kira için hibe desteği geliyor Hükümete yakın isim Erdoğan'la Arınç'ın "İstifa" konuşmasını yazdı: Yanlış yaptım Mert Günok'un Manchester United maçında yaptığı hata sert eleştiriler aldı Yüksek duvarlar, demir teller, köpekler! Lüks siteyi kumar merkezine çevirmişler Azerbaycan askerlerinden Ermeni sivillere: İsterseniz kalabilirsiniz, kimse size kötü davranmayacak Koronavirüs hastalarından filyasyon ekibine ilginç davetler! Çay içmeye davet eden de var, akşama anca gelirim diyen de