Castro'nun Külleri Defnedildi - Son Dakika

Castro'nun Külleri Defnedildi

04.12.2016 21:55
Castro'nun Külleri Defnedildi, System.String[]

Küba devriminin lideri ve eski Devlet Başkanı Fidel Castro'nun külleri, Santiago de Cuba şehrinde düzenlenen törenle defnedildi.

Küba devriminin lideri ve eski Devlet Başkanı Fidel Castro'nun külleri, Santiago de Cuba şehrinde düzenlenen törenle defnedildi.

Doksan yaşında hayatını kaybeden Kübalı liderin küllerinin gömülmesi amacıyla yüz binlerce kişinin katılımıyla Santa Ifigenia Mezarlığı'nda tören düzenlendi.

Katılımcıların "Yaşasın Castro" sloganları attığı törenin başlangıcında Küba Ordusu, Castro'yu selamlamak için 21 top atışı yaptı.

Castro'nun külleri, Küba'ya özgürlüğünü kazandıran lider Jose Marti'nin yanına gömüldü.

Yerel medyada yer alan haberlere göre, Castro'nun küllerini taşıyan cenaze aracı yolda teknik bir sorundan dolayı durmak zorunda kaldı. Araç, kısa sürede tamir edilerek yoluna devam etti.

Uluslararası basının törene katılımı son anda iptal edildi.

Küba'nın efsanevi lideri ve İspanyol asıllı toprak sahibi bir babanın beş çocuğundan biri olan Fidel Castro, 13 Ağustos 1926'da Mayari'de dünyaya gelmişti.

Castro'nun Külleri Defnedildi

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Castro'nun Külleri Defnedildi - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika: Türkiye'de 29 Kasım günü koronavirüs nedeniyle 185 kişi vefat etti, 29 bin 281 yeni vaka tespit edildi Formula 1'de korkunç kaza! Romain Grosjean'ın aracı ikiye bölündü Manchester United'dan müthiş geri dönüş! Cavani takımını ipten aldı 6'ncı kattan düşen 13 yaşındaki oğlunun öldüğünü öğrenen baba sinir krizi geçirdi Kadıköy'de bir gol daha! Meşin yuvarlak 3. kez ağlarla buluştu Cinnet getiren kayınpeder dehşet saçtı! Torunlarının gözü önünde gelinini vurup, intihar etti Son Dakika: TSK'ya yönelik sözleri için CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır hakkında soruşturma başlatıldı Alişan ve Demet Akalın'ın Şanlıurfa'daki tedbirsiz ziyafeti tepki çekmişti! Belediye iddialara yanıt verdi