Çatı Çökmesinde Yaralanan 72 Yaşındaki Pazarcı Bayan, Kurtulma Anını Anlattı - Son Dakika

Çatı Çökmesinde Yaralanan 72 Yaşındaki Pazarcı Bayan, Kurtulma Anını Anlattı

19.01.2012 14:51
Çatı Çökmesinde Yaralanan 72 Yaşındaki Pazarcı Bayan, Kurtulma Anını Anlattı, System.String[]

Zonguldak'ta enkaz kaldırma çalışmaları sürüyor.

Zonguldak'ta enkaz kaldırma çalışmaları sürüyor. Yaralı kurtulan pazarcılar ise olayın etkisinden kurtulamıyor. Çarşıda 30 yıldır pazarcılık yapan Sezaver Alcan (72), olay sırasında yaşananları anlattı.

Çökme anında düşerek yaralanan Alcan, çatı altındaki boşluğa denk geldiği için sağ kurtulduğunu söyledi. Alcan, "Bir kütleme oldu, çatı birden aşağıya indi. Hafif bir şekilde alnıma çarptı, yere düştüm. Allah yardım etti, boşluğa denk geldim. Ben pazarda marul, maydanoz, yeşil soğan ve dereotu gibi yeşil sebzeler satıyordum." şeklinde konuştu.

Alcan, "Nasıl kaçabildiniz?" sorusuna şu cevabı verdi: "O anda nereye kaçacaksın yavrum? Yere düştüm, boşluğa rastladım, öyle kurtuldum. Sonra demirlerin aralarından ben zorla çıktım. Allah'tan pazar kalabalık değildi. Eğer kalabalık olsaydı dünya kadar ölen olurdu. Kardan kimse gelemedi. Benim yakın tezgahımdan ölenler var."

Olay sırasında pazarda bulunan 30 yıllık esnaf Zeki Karataş (36), kendilerini uyarmayan yetkililere tepki gösterdi. Karataş, "Burada bir çok insan kaldı. İnsanlar çığlık içinde. Bize burayı boşaltın diye kimse söylemedi. Yalnız burayı yapan müteahhit geldi ve 'Bu çatı dayanmaz' dedi. Daha sonra Belediye Başkanı ve Vali geldi. Bu çatıya bir şey olmaz dedi. Bizi pazara bıraktılar, biz de tezgahımızı kurduk. İnsanlar öldü, herkes çığlık içindeydi. Arkadaşımızın annesi öldü. Birinin bacağı koptu, birinin kolu, kaburgası kırıldı." diye konuştu. Karataş, şöyle devam etti: "Yetkililer oluşan zararla ilgili yardımcı olacağız dediler. Bizden fatura istediler. Burada bir çok köylünün malı var, oradan buradan almış gelmiş, faturası yok. Bu durumdaki arkadaşlarımızın zararının da karşılanmasını talep ediyoruz."

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'ne bağlı arama kurtarma ekipleri, polis ve itfaiye ekipleri, Terakki Mahallesi'nde bulunan kapalı pazar yerinde arama kurtarma çalışmasına sona verdi.

İl Afet ve Acil Durumu Müdürü Ahmet Güngör, "Özel eğitimli köpeklerle yaptığımız son aramalardan sonra içeride insan olmadığına kanaat getirdik. Böylece bütün ekiplerle enkaz kaldırma çalışmalarına başlandı." dedi.

Olaydan son anda kurtulan pazarcı esnafı ise değerli eşyaları ile tezgahlarındaki malzemeleri kurtarmaya çalıştı. Ekipler, kar altında kalan çatının enkazını kaldırdı.

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Çatı Çökmesinde Yaralanan 72 Yaşındaki Pazarcı Bayan, Kurtulma Anını Anlattı - Son Dakika


Son Dakika

Memurun fazla mesai ücretine zam! İşte önümüzdeki yıl saat başı verilecek ücret Azeri spiker, Zengilan kentinin işgalden kurtarılması haberini ağlayarak sundu Bakan Selçuk, "Maske kalksın" mesajlarına tepki gösterdi: Bu artık bir rica değil Hemen hemen hepimizde var! Telefon israfı milli serveti eritiyor "Azeri askerleri öldürdük" haberini Serdar Ortaç fotoğrafıyla servis ettiler Kenan İmirzalıoğlu ve Sinem Kobal'ın ilk bebekleri dünyaya geldi ABD seçimleri öncesi Trump'ın avukatının otel odasında çekilen görüntüleri deprem etkisi yarattı Tuba Ünsal'ın ekonomik alışverişi! Çocuklarına 10 TL'den tişört, 80 TL'den ayakkabı aldı