Çayeli'nde 5 Bin Yavru Alabalık Dereye Bırakıldı - Son Dakika

Çayeli'nde 5 Bin Yavru Alabalık Dereye Bırakıldı

08.09.2012 13:40
Çayeli'nde 5 Bin Yavru Alabalık Dereye Bırakıldı, System.String[]

Çayeli'nde 5 bin yavru alabalık dereye bırakıldı.

Çayeli'nde 5 bin yavru alabalık dereye bırakıldı.

İlçeye bağlı Senoz vadisindeki Çataldere köyünde düzenlenen programa, Çayeli Kaymakamı Abdullah Ayaz, Orman ve Su İşleri Bakanlığı 12. Bölge Müdürü Mustafa Bulut ile vatandaşlar katıldı.

Verilen emeklerin sonuç vereceğine inandıklarını belirten Kaymakam Ayaz,

"İnşallah deremiz eskisi gibi bol ve bereketli günlerine kavuşur. Saldığımız yavrularımızın yolları, bahtları açık olsun diyorum" dedi.

Orman İçi Suların Balıklandırılması Projesi kapsamında 2005 yılında 12 bölge müdürlüğünde bir çalışma başlatıldığını ifade eden Orman ve Su İşleri Bakanlığı 12. Bölge Müdürü Bulut ise farklı illerden alınan yavru alabalıkların derelere bırakıldığını söyledi.

Rize genelinde bu yıl 29 bin adet yavru alabalığı derelere bırakmayı amaçladıklarını anlatan Bulut, şöyle devam etti:

"Şuanda Senoz vadisinde bulunan Çataldere köyümüzde 5 bin adet yavruyu derelere salıyoruz. Bu programımız bundan sonra önümüzdeki yıl içerisinde devam edecek. Önümüzdeki yıl Senoz Vadisi'nin tamamını balıklandırmayı hedefliyoruz. Balıklandırdığımız derelerimizi bir süre sonra sportif olta balıkçılığına açacağız. Sportif olta balıkçılığına açarken de özellikle köy muhtarlıklarının kurmuş olduğu birlikler vasıtasıyla buraların işletilmesini sağlayacağız. Köyde yaşayan insanlarımıza bir gelir kapısı açmış olacağız."

Konuşmaların ardından 5 bin adet yavru alabalık köydeki dereye bırakıldı.

Muhabir: Ali Kemal Atik/ Burak Altunöz

Yayıncı: Asena Akçay - RİZE

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Çayeli'nde 5 Bin Yavru Alabalık Dereye Bırakıldı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Sahte içki ölümleriyle ilgili anason yağı üreticisinden itiraf gibi sözler: Satışları10 kat arttı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan üniversite öğrencilerine müjde: Stajyer Araştırmacı Burs Programını başlatıyoruz Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerli koronavirüs aşısında hedefi belirledi: Önümüzdeki bahar aylarına kadar aşı meselesini çözeceğiz İki grup arasında çıkan tartışmada ateşlenen saçma, balkona çıkan vatandaşın kafasına isabet etti Netflix, Kıvanç Tatlıtuğ'un başrolde olacağı bilim-kurgu dizisi çekecek İstanbul'da trafik denetimlerinde "uyuşturucu kiti" kullanılmaya başlandı Ozan Tufan'ın Pelkas'la ilgili gafı sonrası F.Bahçe'nin yaptığı paylaşım büyük ses getirdi Çoklu organ yetmezliğinden dolayı ölüm döşeğindeki Hakan Taşıyan'ın son hali sevenlerini kahretti