Çayırhan Belediyesi'nde Toplu İş Sözleşmesi İmzalanacak - Son Dakika

Çayırhan Belediyesi'nde Toplu İş Sözleşmesi İmzalanacak

12.01.2012 18:00
Çayırhan Belediyesi'nde Toplu İş Sözleşmesi İmzalanacak, System.String[]

Çayırhan Belediyesi'nde çalışan işçileri kapsayan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşmaya varıldı.

Çayırhan Belediyesi'nde çalışan işçileri kapsayan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşmaya varıldı.

Çayırhan Belediyesi ile Genel-İş Sendikası arasında sürdürülen ve belediyede çalışan 41 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşmaya varıldığı bildirildi.

Sözleşme çerçevesinde, işçilerin yevmiyelerine 6 aylık dilimler halinde, ilk 6 ay için yüzde 5 zam uygulanması esas alınırken, ikinci 6 ay içinde yüzde 4 oranında zam öngörüldüğü belirtildi.

Şu anda 32 lira 80 kuruş yevmiye alan bir işçinin eline, yapılan zamlardan sonra 35 lira, ikinci yılın sonunda da 37 lira para geçecek.

- ANKARA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Çayırhan Belediyesi'nde Toplu İş Sözleşmesi İmzalanacak - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Arsenal'de zor günler geçiren Mesut'a takım arkadaşı Mustafi, destek verdi: Her zaman yanındayım Son dakika: Yükselişleri durdurulamıyor! Dolar ve euro rekor üstüne rekor kırıyor Kanada'nın silah ambargosu sonrası SİHA'lar için harekete mi geçildi? Bayraktar'dan dikkat çeken paylaşım Fenerbahçeli Emre Belözoğlu: En zorlandığımız tranfer, Mert Hakan oldu Fransa'daki bıçaklı saldırganların etkisiz hale getirildiği görüntüler ortaya çıktı Bu acıya yürek dayanmaz! Evde çıkan yangında kardeşler mahsur kaldı, 8 aylık bebek kurtarılamadı Son dakika! Azerbaycan, Ermenistan'a ait 2 Su-25 savaş uçağını düşürdü Son Dakika! Fransa'da kilise yakınında bıçaklı saldırı: 3 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda yaralı var