Çayırova Sokakları Yeniden İnşa Ediliyor - Son Dakika

Çayırova Sokakları Yeniden İnşa Ediliyor

12.01.2012 12:29
Çayırova Sokakları Yeniden İnşa Ediliyor, System.String[]

Çayırova Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Atatürk Mahallesi'nin bir bölümünde tamamlanan altyapı çalışmalarının ardından üstyapı çalışmalarını da tamamladı.

Çayırova Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Atatürk Mahallesi'nin bir bölümünde tamamlanan altyapı çalışmalarının ardından üstyapı çalışmalarını da tamamladı. Toplamda 13 sokakta asfaltlama çalışması gerçekleştiren belediye, 3 bin 500 ton asfalt döktü.

Çayırova Atatürk Mahallesi'nde toplamda 13 sokağa yeni görünüm kazandıran belediye, 22 Bin metrekarelik alanı kaplayan bölgede 3 bin 500 ton asfalt kullandı. Tamamı sıcak asfalt olarak gerçekleştirilen çalışma çerçevesinde, Atatürk Mahallesi'nde 2 bin 300 metre uzunluğunda yol üstyapı çalışması yaptı. Hava şartlarının iyi gittiği günlerde başlatılan asfaltlama çalışmaları geçtiğimiz günlerde tamamlandı. 13 sokağın tamamında gerçekleştirilen çalışma ile mahalle sakinleri toz ve çamurdan kurtulmuş oldu. 3 bin 500 ton asfalt kullanılarak yeniden düzenlenen sokaklara 5 bin metrekare kaldırım çalışması yapacak olan belediye hava şartlarının iyi olması durumunda çalışmalarına devam edecek.

Yapılan çalışmaları arazide bulunarak kendisi bizzat denetleyen Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş, 7 metre genişliğinde düzenlenen sokaklar için imar durumuna göre küçük çaplı yol genişletme çalışmaları gerçekleştirdiklerini belirtti. 22 bin metrekarelik bir alanda yapılan çalışmanın tamamlandığını sözlerine ekleyen Başkan Akbaş, 2012 yılı içerisinde Atatürk Mahallesi'nin tamamının bitirilerek Özgürlük Mahallesi'nde çalışmalara devam edeceklerini söyledi. 2011 yılında olduğu gibi 2012 yılında da yol ve kaldırım çalışmalarının büyük bir hızla devam edeceğini vurgulayan Başkan Akbaş, Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin el atmadığı hiçbir mahallenin kalmayacağını ifade etti. Çayırova ilçesinin dünü ile bu günü arasında yapılan hizmetlerle çok fark taşıdığını belirten başkan Akbaş, hizmet yarışını 2012 yılında da sürdüreceklerini söyledi. - KOCAELİ

Çayırova Sokakları Yeniden İnşa Ediliyor
Çayırova Sokakları Yeniden İnşa Ediliyor

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Çayırova Sokakları Yeniden İnşa Ediliyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

İzmir'den güzel haberler art arda geldi! İnci depremden 17 saat sonra enkazdan yaralı olarak çıkarıldı Vefalı İzmirliler evlerini ve otellerini depremzedelere açtı Depremin dehşetini ortaya çıkaran apartman! Prof. Dr. Oğuz Çelik, 'bomba kat'a dikkat çekti Ermenistan ordusu, kadın askerleri Dağlık Karabağ cephesine gönderdi İzmir'deki depremde denizde meydana gelen girdap kameralara yansıdı Prof. Dr. Ahmet Ercan'ın "Depremde yoksullar ölür, zenginler ölmez" sözleri sosyal medyada gündem oldu Tekerlekli sandalyedeki vatandaş, deniz yükseldiği sırada boğularak hayatını kaybetti İzmir'deki şiddetli depremin ardından enkaz altında kalan bir kişi, mesajla yardım istedi