-
Çaykur Rizespor - Fenerbahçe Maçının Ardından - 2 - Son Dakika

Çaykur Rizespor - Fenerbahçe Maçının Ardından - 2

24.08.2015 01:58
Çaykur Rizespor - Fenerbahçe Maçının Ardından - 2

Çaykur Rizespor - Fenerbahçe maçının ardından Fenerbahçe Teknik Direktöre Pereira Asla ve asla mutlu değilim Zamanla kazanan takım olacağız Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Karaman Oyuncularıma teşekkür ediyorum Fenerbahçe Teknik Direktöre Vitor Pereira, 1-1 biten Çaykur Rizespor karşılaşmasının ardından düzenlediği basın toplantısında, Türkiye liginin çok zor bir lig olduğunu ve ligde her maçı kazanacak bir takım bulunmadığını söyledi.

Çaykur Rizespor - Fenerbahçe maçının ardından

Fenerbahçe Teknik Direktöre Pereira Asla ve asla mutlu değilim

Zamanla kazanan takım olacağız

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Karaman Oyuncularıma teşekkür ediyorum

Fenerbahçe Teknik Direktöre Vitor Pereira, 1-1 biten Çaykur Rizespor karşılaşmasının ardından düzenlediği basın toplantısında, Türkiye liginin çok zor bir lig olduğunu ve ligde her maçı kazanacak bir takım bulunmadığını söyledi.

Vitor Pereira, özellikle değişen yabancı kuralıyla ligin daha da zorlu bir hal aldığını belirterek şunları söyledi

Daha güçlü, agresif oynayan takımlar var. Şunu gördüm izlediğim maçlarda; kendi sahasında oynarken takımlar daha agresif görüntü ortaya koyuyorlar, daha çok mücadele ediyorlar, daha çok konsantre oluyorlar. Bu akşam da rakibimiz omuz omuza vererek mücadele etti. Agresif bir takımla karşılaştık. Bizi fazlasıyla zorladılar. İlk yarıda iyi görüntü ortaya koyamadık. Çok top kaybettik. Kazandığımız toplarda hücuma geçerken çok top kaybettik. Savunma arkasına pas atarken topu basit şekilde kaybettik. İlk yarıda oyunu kontrol edemedik. 1-0'a rağmen oyunun kontrolünün bizde olmadığının farkındaydık. İkinci yarıda daha iyi oyun çıkardık. Oyunu daha çok kontrol ettik, topa sahip olduk ama maalesef beraberlik golünü kalemizde gördük. O dakikadan sonra kolay değildi galibiyet golünü atmak. 3 gün önceki Avrupa ligi maçının ardından kolay değildi bu oyunu çıkarmak. Oyuncuları suçlayacak çok nokta yok. Bu lig zorlu bir lig ve her takım çok puan kaybedecek. Dengeli bir lig geçecek ama sonuçta biz şampiyon olacağız dedi.

ASLA VE ASLA MUTLU DEĞİLİM

Pereira, 1 puandan mutlu musunuz şeklindeki bir soruyu yanıtlarken de şu ifadeleri kullandı

Hayatımda asla beraberlikte mutlu olmam. Benim doğam bu şekilde değil. Hep kazanmak isterim. Bu bazen mümkün olur, bazen olmaz. Ama futbolda her şeyi kontrol edemezsiniz. Asla ve asla mutlu değilim bu akşamki sonuçtan dolayı. 3 puanla sahadan ayrılmak isterim. Daha yolun başındayız. Çok daha iyi olacağız. Çok daha iyi takım haline geleceğiz. Oyun kalitemizi daha yükseğe çıkaracağız. İki ayaklı bir eleme turunun ilk maçında bile berabere kalmak istemem, kazanmak isterim. Beraberlik benim yapımda yok.

ZAMANLA KAZANAN TAKIM OLACAĞIZ

Pereira, 1.5 aydır Türkiye'de bulunduğunu da hatırlatarak sözlerini şöyle sürdürdü

Kesinlikle geldiğim günden beri anladım ki hiçbir takım her maçı kazanabilecek durumda değil. Bu mümkün değil. Her takım zorlanacak. Şampiyonluk yarışında favori olarak gördüğünüz tüm takımlar zorlanacak, puan kaybedecek. Türkiye liginin zor lig olduğunu düşünüyorum. Böyle takımlara karşı kendi sahalarında maç kazanmanın zor olacağını tahmin ediyorum. Kendi sahalarında etkili oyun ortaya koyuyorlar. Ligdeki çoğu takımın ön hücum hattı hareketli oyunculardan oluşuyor. Rize de en önde çok güçlü bir forvet oyuncusuna sahip. Her topu alıyor, kontrol ediyor ve saklıyor. Fenerbahçe'nin yaptığı transferlerden dolayı henüz 1.5 ay geçmesine rağmen her maçı kazanmasını bekliyorsanız ben buna inanmıyorum. Puan farkını açmasını bekliyorsanız buna da inanmıyorum. Zamanla üst üste maç kazanan bir takım halini alacağız. Avrupa ligindeki maçın üzerinden 3 gün geçtikten sonra bu maçı oynadık. Hep agresif oyun ortaya koymaya çalışacağız. Bu henüz mümkün değil. Galatasaray, Trabzonspor, Beşiktaş olsun hiçbir takım her maçı kazanma imkanı bulamayacak. Bu kesinlikle imkansız. 1.5 ay yetti bana bunu anlamam için. Kıyasıya bir lig olacağını düşünüyorum. Ligin sonunda daha az hata yapan takım şampiyonluk kupasını müzesine götürecek. Biz böyle bir takım olmaya çalışacağız ve şampiyon olacağımıza inanıyorum

DEĞİŞİKLİKLERİN İYİ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM

Vitor Pereira, maçın sonunda düşündüğünde yine aynı değişiklikleri yapıp yapmayacağıyla ilgili bir soruyu yanıtlarken de şu ifadeleri kullandı

Aynı değişiklikleri yapardım. İlk yarıda oyunu kontrol edemiyorduk. İki forvetin arkasında Diego'yu görevlendirdik. Oyunu daha çok kontrol edebilmek istedik. Daha çok pas yapmak istiyorduk. Diego ile beraber orta sahada 4 kişiydik ve bu oyuncularla ikinci toplara sahip olmayı istiyorduk. İlk yarıda zorlandık ve ilk yarıda isteklerimize uygun görüntü göremedim. Çıkarken çok fazla top kaybettik. İkinci topları alamadık. Skor olarak öndeydik ama oyunu kontrol edemiyorduk. İkinci yarıda 3 orta saha ile oynamaya başladık ve topa daha çok sahip olduk. Van Persie'yi değiştirmek zorundaydık. Risk alamazdık ve hala 90 dakika oynayacak düzeyde değil. Oyunu biz yönetiyorduk, rakip pozisyon bulamıyordu ama golü kalemizde gördük. Oyuncumuzu suçlamıyorum. Futbolun adaleti yok. Alper iyi işler yapıyordu ama rakibimiz onun kaybettiği toptan sonra golü buldu. Değişikliklerin iyi olduğunu düşünüyorum. Siz farklı düşünebilirsiniz. Eğer iyi analiz edersek bu değişikliklerin yerinde olduğunu düşünüyorum.

KARAMAN OYUNCULARIMA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, ilk iki haftada 4 puan almalarının gelecek açısından olumlu olduğunu söyledi. Karaman, saha zemininin iyi olmadığını ancak bunu düzeltmek için çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi. Gençlerbirliği maçında yaşananların ardından hafta içinde dedikoduların olduğu, yönetsel ve teknik adamlık anlamında önemli bir imtihan verdiklerini vurgulayan Karaman, şunları söyledi

Maçtan önce taktik konuşmasında penaltı atışını konuştuk. 'Penaltı olursa kararı ben vereceğim. Kimse topa gitmeyecek' dedim. Deniz Kadah ve Kweuke ile de konuştum. Penaltı kazanmamızın ardından oyuncular başta Kweuke olmak üzere önemli bir karakter ortaya koydular. İlerleyen dönemde takım içerisinde hal ve gidişat yönünden bir takım şeyler yaşanabilirdi. Devre arasında Kweuke'nin soyunma odasında ortaya koyduğu takım karakteri skordan çok daha önemliydi.

İlk yarı iyi oyun ortaya koyduklarını kaydeden Karaman, sözlerini şöyle tamamladı

Yediğimiz gole kadar pozisyonlarımız var. 1-0 geriden gelmek zor. Fenerbahçe'nin ilk on biri ve kenardan gelecek oyuncular her an sonucu değiştirebilir. Van Persie'ye 2 top geldi biri gol oldu. Deplasmanda 3 puan, içeride Fenerbahçe bir puan toplamda 4 puan gelecek açısından pozitif bir görüntü. Oyuncularımıza teşekkür ediyorum.

Çaykur Rizespor - Fenerbahçe Maçının Ardından - 2
Çaykur Rizespor - Fenerbahçe Maçının Ardından - 2
Çaykur Rizespor - Fenerbahçe Maçının Ardından - 2
Çaykur Rizespor - Fenerbahçe Maçının Ardından - 2

Ali Öztunç'tan Bakan Nebati'ye: 'Enflasyonun Yükselmesinin Sebebi Olarak Enflasyonu Gösteriyor, Müthiş Deha' Ali Öztunç'tan Bakan Nebati'ye: 'Enflasyonun Yükselmesinin Sebebi Olarak Enflasyonu Gösteriyor, Müthiş Deha' Genç Fenerbahçeliler sezonun son iç saha maçında takımını yalnız bırakmadı Genç Fenerbahçeliler sezonun son iç saha maçında takımını yalnız bırakmadı U18 Gençler Türkiye Şampiyonası birinci kademe müsabakaları sona erdi U18 Gençler Türkiye Şampiyonası birinci kademe müsabakaları sona erdi

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Çaykur Rizespor - Fenerbahçe Maçının Ardından - 2 - Son Dakika


Advertisement