Çeçenistan Başkanı Kadirov görevini 'geçici bir süreliğine' bıraktı - Son Dakika

Çeçenistan Başkanı Kadirov görevini 'geçici bir süreliğine' bıraktı

16.01.2020 10:12
Çeçenistan Başkanı Kadirov görevini 'geçici bir süreliğine' bıraktı, System.String[]

Rusya'da hükümetin istifasının ardından şaşırtıcı bir gelişme daha yaşandı. Rusya'ya bağlı Çeçenistan Cumhuriyeti Başkanı Ramazan Kadirov, geçici olarak görevini bıraktığını açıkladı.

Çeçenistan Başkanlığı ve Hükümeti'nin internet sitesinde yayınlanan açıklamasında Ramazan Kadirov, 'geçici iş göremezlik' nedeniyle Çeçenistan Başkanlığı görevini bir süreliğine bıraktığını duyurdu.

Kadirov açıklamasında bu süreçte Başbakan Müslim Huçiyev'i Başkan Vekili olarak görevlendirdiğini de belirtti.

Sitede yer alan açıklamada "Çeçenistan Cumhuriyeti Anayasası'nın 76. maddesi uyarınca, iş göremezlik dönemim boyunca Çeçenistan Başbakanı Huçiyev'i 13 Ocak 2020'den itibaren Çeçenistan Cumhuriyeti Başkan Vekili olarak tayin ediyorum" ifadeleri yer aldı. Kadirov ayrıca dün istifa eden Rusya Başbakanı Dmitri Medvedev'e ülkesine yardımları için teşekkürlerini sundu.

Çeçenistan Başkanı Kadirov görevini 'geçici bir süreliğine' bıraktı

Son Dakika Dünya Çeçenistan Başkanı Kadirov görevini 'geçici bir süreliğine' bıraktı - Son Dakika Dünya


Son Dakika

Selahattin Demirtaş'ın terörist kardeşi Nurettin Demirtaş'tan alçak sokak eylemleri çağrısı Ankaragücü, 4'ü futbolcu 5 kişi koronavirüs oldu Koca, boşanma davasının görülmesine yarım saat kala eşini bıçakladı Kiracı, hayatına renk katmak için kaldığı evi yaktı İYİ Parti'de FETÖ kavgası büyüyor! Ümit Özdağ'dan Akşener'e yanıt gecikmedi: Bombanın pimini çekenlere baksın Çoklu organ yetmezliğinden dolayı ölüm döşeğindeki Hakan Taşıyan'ın son hali sevenlerini kahretti Esra Erol'un programında ilginç olay! Karısı evi terk edip başka bir adamla düğün yaptı Kılıçdaroğlu parti grubunda Bahçeli'ye teşekkür etti: İktidarın rezilliği bundan iyi anlatılamazdı