Çeçenistan'da Çatışma; 8 Ölü, 16 Yaralı - Son Dakika

Çeçenistan'da Çatışma; 8 Ölü, 16 Yaralı

09.01.2012 13:55
Çeçenistan'da Çatışma; 8 Ölü, 16 Yaralı, System.String[]

Rusya'nın istikrarsız bölgesi Kafkaslarda çıkan çatışmalarda 4 güvenlik görevlisi ve 4 militan öldü.

Rusya'nın istikrarsız bölgesi Kafkaslarda çıkan çatışmalarda 4 güvenlik görevlisi ve 4 militan öldü. Rusya İçişleri Bakanlığı Çeçenistan'ın Vadenski bölgesinde meydana gelen çatışmalarda 16 güvenlik görevlisinin de yaralandığını kaydetti.

Çeçenistan lideri Ramazan Kadirov polis ve askerlerin devriye sırasında 10-15 kişilik bir militan grupla karşılaştığını, yoğun kar ve sis nedeni ile 4 güvenlik görevlisinin yaşamını yitirdiğini söyledi.

Kadirov, ölü ve yaralı sayısının fazla olmasını tuzak ve mayınların kar nedeni ile görülememesine bağladı. Çeçen lider militan grubun saklandıkları bölgelerin tespit edildiğini ve operasyonun başlatıldığını ifade etti.

Ria Novosti'ye bilgi veren güvenlik görevlileri ise bölgeye askeri birlik sevkedildiği ve ormanlık alanda militan grupların kıstırıldığı bilgisini aktardı.

Yaralı güvenlik güçlerinden durumları ağır olanların Moskova'ya hastaneye sevkedileceği belirtliyor.

Sovyetler Birliği'nin 1991'de dağılmasından bu yana bölgede ayrılıkçı militan gruplarla 1994 ve 1999'da iki kez savaş yaşandı. 2000'de savaş sona ermesine rağmen bölgede çatışmalar sürüyor.

Bölgede sorunun yatırım ve istihdamla çözülebileceğine inanan Kremlin ise Kafkas Cumhuriyetlerine yoğun yatırım programlarını gündeme aldı.

Çeçenistan'da Çatışma; 8 Ölü, 16 Yaralı

- Kaynak: CHA

Son Dakika Dünya Çeçenistan'da Çatışma; 8 Ölü, 16 Yaralı - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Başakşehir'le karşılaşacak Leipzig'de Amadou Haidara koronavirüse yakalandı Ozan Tufan'ın Pelkas'la ilgili gafı sonrası F.Bahçe'nin yaptığı paylaşım büyük ses getirdi Kiracı, hayatına renk katmak için kaldığı evi yaktı İYİ Parti'de FETÖ kavgası büyüyor! Ümit Özdağ'dan Akşener'e yanıt gecikmedi: Bombanın pimini çekenlere baksın Çoklu organ yetmezliğinden dolayı ölüm döşeğindeki Hakan Taşıyan'ın son hali sevenlerini kahretti Hazine, iki tahvil ihalesinde 4,8 milyar lira borçlanmaya gitti Paşinyan'ın kızı Ermenileri delirtti: Hayallerimiz ve hedeflerimiz başarısız oldu Aşiret düğününde gelin ve damada 40 dakikada 1 milyon liralık takı