Çekorder'de Bayrak Değişimi - Son Dakika

Çekorder'de Bayrak Değişimi

4 yıl önce

Çekmeköy Ordulular Derneği’nde başarılı çalışmalara imza atan Sedat Erdem görevini Metin Çoban’a devir etti.

Çekorder'de Bayrak Değişimi, System.String[]

Çekmeköy Ordulular Derneği'nde başarılı çalışmalara imza atan Sedat Erdem görevini Metin Çoban'a devir etti. Sedat Erdem, "Derneğimin her zaman yanındayım" dedi.


Çekmeköy'de yaptığı başarılı işler ile adından söz ettiren Çekmeköy Ordulular Derneği 3'üncü olağan kongresi ile 3'üncü başkanını seçti. 2008 yılında Yücel Yalçınkaya tarafından kurulan ve 2014 yılında Sedat Erdem başkanlığı döneminde çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdüren ve yapmış oldukları faaliyetlerle adından söz ettiren Çekmeköy Ordulular Derneği (ÇEKORDER) 3'üncü olağan kongresinde Sedat Erdem'in aday olmadığı ve tek listenin girmiş olduğu kongrede Metin Çoban başkan olarak seçildi. Mehmet Akif Kültür Merkezi'nde yapılan kongreye İstanbul Ak Parti Milletvekili Osman Boyraz, Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, Çekmeköy Ak Parti İlçe Başkanı Salih Kırıcı, ÇEKORDER Kurucu Başkanı Yücel Yalçınkaya, ÇEKORDER Başkanı Sedat Erdem, Çekmeköy Merkez Mahallesi Muhtarı Ayşe Güneş, Aybastılılar Derneği Başkanı Celal Danış, Ordulu dernek başkanları ve Ordululular katıldı.


Seçime tek liste giren Metin Çoban'ın listesi divan tarafından okunduktan sonra delegeler tarafından onandı. Tek liste girilen seçimde ÇEKORDER'de yeni başkanı Metin Çoban oldu. Aynı zamanda Çekmeköy Ordulular derneğinin kurucu dernek başkanlığı görevinde de bulunan Yücel Yalçınkaya'nın divan başkanı olduğu kongrede Yücel Yalçınkaya, "Çekmeköy Ordulular Derneğimizi 2008 yılında kurmuştuk. Kısa sürede çok çalışmalara imza atarak İstanbul bölgesinde en çok konuşulan derneklerden biri olduğunu görmek mutluluk verici. Milli duygularda her zaman devletimizin yanında olduk. Benden sonra bayrağı devir alan Sedat Erdem başkanıma ise ayrıca teşekkür ediyorum. Çok güzel çalışmalara imza attılar. İnşallah yeni başkan Metin Çoban yönetimi de güzel çalışmalara imza atacaklar" dedi.


ÇEKORDER ile başarılı işlere imza atan Sedat Erdem, "Her zaman en iyisi yapmak için çalıştık. Başkanlık süresince 50'den fazla faaliyete imza attık. Orduluları başta Çekmeköy olmak üzere çok iyi temsil ettiğimize inanıyorum. Her siyasi partiye eşit derecede yaklaştık, dernek merkezimizde ağırladık. Dernek merkezimizi kullanılır bir hale getirdik ve her hafta kahvaltı organize ederek üyelerimiz ile bir araya geldik. İlk hedefimiz Çekmeköy'de yaşayan Orduluları bir araya getirmek oldu, mahalle köy derneklerimizin ile birlikte tüm faaliyetlerimizi birlikte yürüttük. Çekmeköy Spor Kompleksinde 5 bin Ordulu hemşehrimize Ordu coşkusu yaşattık. Ülkemizin zor günlerinde her zaman vatanımızın, milletimizin ve devletimizin yanında olduk. PKK başta olmak üzere tüm terör örgütlerine 52 STK ile basın bildirisini açıklayarak karşısında olduğumuzun her zaman altını çizdik. Buradan saymakla bitiremeyeceğimiz büyük çalışmaları değerli yönetim kurulumuz ve kıymetli hemşehrilerimiz ile başardık. Yücel başkandan devir aldığım bayrağı daha iyisini yapacağına inandığım Metin Çoban abime devir ediyorum. Her zaman yanında olduğumu belirttim, yeni dönemin Ordumuza Çekmeköyümüze hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.


Orduluların varlığının Çekmeköy'de fazlası ile hissedildiğini söyleyen Ak Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Salih Kırıcı, "Bende manevi bir Ordulu sayılırım, Orduya gidip gezmişliğim yöre halkı ile tanışmışlığım onun dışında yönetimimde bulunan Ordulu kardeşlerim ile birlikte hareket etmem beni bir nevi Ordulu olduğumu gösterir. Ordulular Çekmeköy'de diğer derneklerden kat kat üstün olduğu yaptığı etkinlikler ile gösterdi bir tabela derneği olmadığını defalarca bizlere kanıtladı. Dernek merkezinde yapılan faaliyetlerde, ülkemizi için önemli olan konulardan dik duruşları ile en iyi şekilde temsil ettiklerine inanıyorum. Yeni yönetimi kutluyor ve başarılar diliyorum" dedi.


"ÇEKORDER birlik beraberliğin en güzel örneğidir"


Çekmeköy'de birlik beraberliğin en güzel örneğinin sergilendiğini söyleyen Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, "Çekmeköy Ordulular derneğinin yapmış olduğu bütün faaliyetlere katılmış olmam hasebiyle kendimi çok şanslı hissediyorum, ÇEKORDER tarafından çağrıldığım her etkiliğe özenle katılım sağlamaya çalıştım. Çünkü Çekmeköy'de yaşayan Ordulular bizlere 7 Ağustos'da Yenikapı'da verilen birlik beraberlik mesajını daha önceden bizlere vermişti. Yaptığı her programda hiçbir siyasi partiyi ayırmayan ve onlara eşit yaklaşım sağlaması bizlerin birlik beraberlik içinde hareket etmesini sağlamıştır" ifadelerini kullandı.


İstanbul Ak Parti Milletvekili Osman Boyraz, "Kendim Ordulu değilim fakat Orduluları yakınan tanırım ve her daim içlerinde olmaya çalışırım, her şeyden önce örnek aldığım manevi babam dediğim Ak Parti İstanbul Milletvekili sizlerinde yakınan tanıdığı Ordulu İsmet Uçma abimiz benim manevi babam sayılır bu yüzden bende kendimi Ordulu bir hemşehriniz sayıyorum. Ordulular derneği bir tabela derneği olmadığını bizlere gösteren ender derneklerden bir tanesi, çevremizde o kadar dernek var ki hangi amaç ile kurulduğu dahi belli değil. Ordulular vatanseverliğini ve milliyetçiliklerini her zaman en ön safta tutarak bizlere kanıtlamış insanlardır. 15 Temmuz Darbe girişimi sonrası ziyaret ettiğim birçok ailenin Ordulu çıkması Ordulular ne kadar vatansever olduğunun göstergesidir. Yeni yönetimi tebrik ederek geçmiş dönem başkanları kutluyor hayırlara vesile olmasını diliyorum" dedi.


ÇEKORDER'in çiçeği burnunda Başkanı Metin Çoban, "Herkese iyi dilekleri için teşekkür ederim. Sedat Erdem kardeşimizden aldığımız bu bayrağı düşürmeden inşallah taşıyacağız. Dernek işine yabancı sayılmayız daha önce Aybastı Kayabaşı derneğinde dernek başkanlığı yaptım onun dışında ÇEKORDER kurulduğunda beri içindeyim, hep birlikte güzel işlere imza atacağız. Derneğimizi kuran sayın Yücel Yalçınkaya ve bu zamana kadar emek veren Sedat Erdem başkana teşekkürlerimi sunarım" diyerek sözlerini tamamladı. - İSTANBUL

Haber Yayın Tarihi: 31.08.2016 02:41 Kaynak: İHASon Dakika

Ödül töreninde sunuculuk yapan Pınar Altuğ, yırtmaçlı elbisesiyle dikkat çekti
Libyalı komutandan Türkiye'ye küstah tehdit: Gemilerini batıracağım Kahramanmaraşlı esnaf 50 lirayı, 50 bin liraya satışa çıkardı